Към съдържанието

  •  

Easy Pages, Tutorials или IP.Content


  • Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

#1 Илия Горанов

Илия Горанов

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 12:56

Моля за съвет... евентуално коментар за плюсове и минуси - кое да избера. Ще се опитам да бъда кратък в описанието на това, което искам да направя:

Форумът е на автомобилен клуб. IPB 3.4.5 с перспектива да вдигна на 3.5.6 в много близко бъдеще. В момента имам раздел със статии (по-скоро подобно на Tutorials), но е разположен в сайна, а не във форума. По навик потребителите ползват основно форума и никога не търсят информацията в сайта. Затова искам да преместя нещата във форума, но не като теми на форума, а по-скоро като страници. Освен статиите имам и динамични страници, на които могат да се правят различни справки - например попълваш данни във форма и ти дава някакъв резултат. Логиката я имам разработена на PHP+MySQL.

Разгледах какви допълнителни приложения има за такива цели. Оставам с впечатление, че най-добрите за такива цели са Easy Pages и Tutorials - съответно. Гледам, че едното струва $40, а другото $12. Също така - хвърлих око и на IP.Content - гледам, че това е един app, което прави всичко изброено и още някои други работи. Цената му е $50, което технически е по-евтино от другите два взети заедно.
 
Изисквания:

  • Технически искам да мога да подреждам различни групи от страници по различна логика - ейрархично (с меню), списък (по дата или др. признак) и в облак от етикети (tag cloud). Естествено - разчитам приложението само да си генерира менютата (йерархични и облака с таговете), както и да си прави списъците и да ги страницира.
  • Второто изискване ми е, да мога да слагам някакъв PHP код в тия страници.
  • Останалото виждам, че се поддържа навсякъде - права за достъп, с шаблони и без шаблони, SEO адреси и т.н.
  • Кеширането ще е плюс, но не е задължително изискване.
  • Ако има готови шаблони за различни видове layout на страницата (грид, списък, меню и т.н.) особено и ако са съвместими с мобилната версия на форума - също ще е голям плюс, но не е задължително изискване.
  • Ако поддържа шаблони както останалите неща в IPS също ще е плюс.

Освен цената (не ми трябва акъл, че мога да ги дръпна и без лицензи) имам и някои допълнителни съображения да избера IP.Content: оригинално приложение от авторите на платформата е, ерго се очаква да е написано доста добре, да се поддържа дълго трайно и да е 100% съвместимо, вкл. с мобилната версия на форума. Съвместява всички търсени функции в едно приложение.

Целта на питането ми е, да не инсталирам всичките за да ги тествам, ако някой има челен сблъсък - да сподели плюсове и минуси на тия приложения или евентуално ика има предложение за други..



#2 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 13:13

За Ip.Content - ползвам го в bezdumi.net - има много възможности.



#3 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 13:16

Така..

1. Easy Pages - определено НЕ. Ползвам този модул за един форум, но е адски ограничен, разваля СЕО-то и ... не става.

2. Tutorials можеш и тука да разгледаш как стои. Хубав е модула, но според мен вариант 3 е най-добре.

3. Content-a ти трябва.

Кратко, но това е моето виждане и разбира се тествай преди да си дадеш $.

#4 Илия Горанов

Илия Горанов

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 15:00

Е за теста - много ясно... Въпросът ми е ще покрие ли изискванията ми :)

Ще видя първо няколко live демота с Content... ама и аз натам съм се склонил засега.



#5 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 15:04

Аз Content така и не успях да го харесам, за мен не е удобен и лесен за използване... Да не говорим, че след всеки ъпгрейд и на всеки нов скин трябва на ново да копирам и замествам промените по шаблоните му, които съм правил. Защото оригиналните му не стават за нищо - абсолютен боклук!

Мисля че в последните версии все пак направиха да е съвместим с CSS на целия форум, а не да си има отделен, което беше уникална глупост. Не знам, аз го ползвам на 3.3.4



#6 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 16:28

За Content най-добре може да се изкаже @poznai. Той бая го базика.

#7 Илия Горанов

Илия Горанов

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 06 януари 2014 - 17:30

Аз с помощта на D-ra го поразцъках... и изглежда почти добре. Малко ме ядосва, че имаш само един набор от Articles - та макар и с категории, но ако искам да организирам две неща във вид на articles, като всяко си има собствена структура и по-важното - всяко си има собствен набор от полета - няма как да стане. Иначе генерално изглежда като това, което търся.



#8 jair

jair

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 126 Мнения:

Публикувано 06 януари 2014 - 17:40

Определено Content след като смяташ да слагаш PHP код между страниците. Tutorials има само един изглед, който е стандартния, може да видиш в моя сайт, където са пътеписите. С Content може сам да си направиш какъвто ти е кеф изглед, но няма да е out of the box, а си иска пипане. 

 

Можеш да си направиш втора база данни подобна на Articles и няма да ги има тези проблеми. Articles е просто нещо като демонстрация на продукта, с разни вградени пипнати екстри, но като цяло общата функционалност може да я дублираш в отделна база данни, полета, изгледи, категории, всичко. 

 

Според мен давай смело с Content-а, може да е по-сложен откъм разбиране и работа, но е несравнимо по-мощен и от двете изброени приложения и ще ти върши работа и за други странички за напред. 

 

П.П. Ползвам активно и Tutorials и Content, макар и да нямам девелоперски опит, мнението ми не е базирано на празни приказки. 



#9 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Уроци

Публикувано 07 януари 2014 - 17:35

За съжаление, няма лесен начин да се клонира articles system на ip.content

Решение 1: Цялата система носи някакво общо название, обобщаващо всичко и вътре с главни категории, всички с подкатегории.

Решение 2: Articles се ползва главно за новини и статии, а Databases за всичко останало, като там можеш да си откриваш колкото си искаш бази данни, с каквито си искаш категории и каквито си искаш полета за всяка отделна база данни. Можеш и да си ги сортираш по различни критерии.

Начална страница с контент и модифицирани негови блокове за фийдване на инфо: http://pcheli.bg/
 

Страницата със статиите, в които са включени и новините, като отделна категория: http://pcheli.bg/статии/

База данни 1, във формата на обяви: http://pcheli.bg/обяви-пчеларство/ - като се влезе в дадена категория, може да се сортира по град или колкото си искаш полета, които да се застъпват едно с друго, ако имаш нужда от това.

 

База данни 2, във формата на линк система: http://pcheli.bg/връ...ларски-сайтове/

 

Други бази данни: http://pcheli.bg/пчеларски-каталози/

 

Имаш няколко вида темплейти - Listing, View, Categories. Всяка една можеш да си я пипаш и да задаваш отделна за всяка отделна база данни.

Таговете си работят: http://pcheli.bg/tags/ccs/медоноси/ - за да се видят всички свързани неща с тага, трябва да се обхождат секциите.. Останалите точки от изискванията, също са на лице.

Определено има какво да се дяла, но не виждам нещо по-кадърно за момента към ipb.



#10 IPFaN

IPFaN

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 07 януари 2014 - 22:18

Някой може ли да обясни как се работи с ip.content ?



#11 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 07 януари 2014 - 23:01

Тоя въпрос е като - как се кара кола :)

Инсталирай, виж какво ново се е появило.

Ще откриеш и страница с публикувани статии - даващи отговори на много въпроси.

Прегледай всички функционалности на апликацията в АСР.

Когато имаш конкретен въпрос - попитай.



#12 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 януари 2014 - 00:38


Някой може ли да обясни как се работи с ip.content ?

Доста трудно и могат да се справят само хора със сериозен опит в IPB (няколко години) + сериозни познания в HTML, работа с CSS и бази данни. Това не е потребителски настроена систена и е насочена само към хора със сериозен опит...

За пример, въпреки доста години опит и с IPB и с други системи, аз не мога да постигна това, което прави poznai с IP. Content, при това със завидна лекота :)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни