Към съдържанието

  •  

Прехвърляне на smf към IPB


  • Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#1 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 09 юли 2012 - 12:54

Здравейте! Искам да прехвърля форума си, който в момента е на SMF 1.1.16 към IPB 3.3, видях, че това е най-новата версия на IPB.
Форума съществува от години и имаме хиляди потребители, не мога да си позволя да го затворя за много време, затова ми трябва малко помощ.
Първо искам да попитам дали IPB е свободна платформа или трябва да се заплати? Лесно ли става прехвърлянето? Видях, че има накакви конвертори. Това са началните ми въпроси. Благодаря на всеки, който реши да помогне! :)

#2 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2012 - 14:53

1. Платен - 175 долара е лиценза само на форума: http://www.invisionpower.com/store/
2. Лесно е за хора с опит в администрирането на форуми, FTP и работа с бази данни.
3. Конвертори: http://www.invisionp...ite/convert.php

#3 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 09 юли 2012 - 14:53

Привет !

Така да започнем с отговорите :)

1 - Платена платформа е. За цени може да погледнеш тук -> http://www.invisionp...products/board/
Посочил съм линк само към форум платформата. Ако имаш желание може да погледнеш и допълнителните модули като Галерия, Блог и т.н.

2 - Доколкото си спомням, при закупуване на лиценз получавате и free support. Не съм разглеждал по-обстойно правилата им за ползване, но трябва да включва и конверт.

Ако не включва (което силно ме съмнява) - и да и не.Правил съм конверт на два форума и всичко протича сравнително гладко, но не са и изключени проблеми.

Времето може да е проблем.Дефиницията на "много време" е различна за всеки и не знам кое е много за теб, но цялата операция може да се направи и за максимално 2 часа.

Ако ти трябва повече информация, моля задавай си въпросите в темата.

#4 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 09 юли 2012 - 15:02

Благодаря за отговорите. Имам още един въпрос. Има ли някой, който иска да се ангажира с прехвърлянето на форума. Ангажимента ще бъде платен. :)

#5 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 09 юли 2012 - 21:49

Примамливо предложение, но за съжаление аз не мога.

Пълния ми работен ден засега ми е достатъчен.

#6 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 10 юли 2012 - 10:48

Някой друг? Много искам IPB, но няма кой да го прехвърли от SMF... :(

#7 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 10 юли 2012 - 14:03

Пиши ми ЛС с оферта, но да знаеш, че не преподавам уроци по IPB. Ангажиментът ми би могъл да е свързан единствено с инсталирането и конвертирането на форума. До там.

#8 Vladi

Vladi

    Потребител

  • VIP
  • PipPip
  • 54 Мнения:
Уроци

Публикувано 16 юли 2012 - 04:15

Здравей

Имам малък опит в това.

Моя форум беше на SMF 2, след това го конвертирах към IPB, също мога да ти предложа отстъпки при закупуването на платформата.

Поздрави.

#9 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 02 август 2012 - 00:43

Здравейте отново! Втора вечер се мъча с прехвърлянето на форума. Успях да прехвърля потребителите, повечето теми и мнения, и всички раздели във форума. Направих и разделите да бъдат видими за всички. Сега проблема ми е, че не се появяват темите и мненията. Цял ден си играх в Recount & Rebuild менюто, но не успявам да ги изкарам на бял свят. Какво да направя? Бладогаря, предварително! :)

Това е адреса на форума със SMF:

www.scooterclub-bg.com/forum/index.php

Тук ще е с IPB:

http://scooterclub-bg.com/board/

:)

#10 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 04 август 2012 - 21:17

Никой ли не знае как да реша този проблем. Видях подобна тема, но никъде не пише за решение на проблема:

http://community.inv...ing-smf-to-ipb/

:)

#11 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 04 август 2012 - 22:20

Опитай конвертиране към 3.2, а не към 3.3 както си уточнил. Навярно си обърнал внимание, че конвертора от посочения линк е за 3.2.
Да не би на това да се дължи "дефекта" ти.
Прикачен файл  smf.png   35,03K   146 Брой сваляния

#12 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 05 август 2012 - 02:52

Не мога да намеря от къде да сваля версия 3.2, въпреки, че изтеглих конвертер на който пише "from third-party software to IP.Board 3.3.x".
Не стига, че лиценза, който платих на
Purchased
19 Jul 2012
Expires
19 Jan 2013, не знаех, че важат до началото на годината. Предположих, че е за една календарна година, а сега 1 месец се боря с конвертиране... Накрая ще го подаря на някой тоя лиценз... И очаквах да ползвам последната версия на платформата, а не компромисен вариянт. До сега пълно разочарование, 2 дни работа на вятъра и 2 дни форума ми беше неактивен. Не става толкова лесно това прехвърляне...

#13 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 05 август 2012 - 19:45

Вероятно след инсталацията на 3.3 си създал категории и форуми, а и български превод си въвел /в оригиналния ти форум подредбата е различна спрямо тази в IPB/ и след това си опитал конвертиране, а така няма как да стане.
Опитай нова инсталация на IPB, на чисто.
Изпълни конвертирането съгласно инструкциите в конвертора.
После се занимавай с езикови и други промени.
ПП. Иначе 3.3. си функционира - темата на тестера я пуснах аз и я прие без проблеми :ad:

#14 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 11 август 2012 - 21:58

Инсталирах всичко на ново, конвертирах всичко и темите и постовете не се появяват. Не успях да конвертирам само attachments. Мисля, че проблема идва от тук:
Cached Content
Cached Posts 0 of 825494 posts (0%) Cached Signatures
0 of 34880 signatures
(0%)
Трябва ми сепешна помощ, защото вече цял ден форума не работи...

#15 ivelin

ivelin

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 43 Мнения:

Публикувано 23 август 2012 - 16:17

Здравей! Отказвам се от сложните промени, само ще довършим започнатото. Прегледай форума като цяло за грешки, на мен ми изписа някаква странна като си обърках паролата, погледни защо не отчита броя на мненията в профила на потребителите, добави две рекламни полета с размери и място като в този форум:
http://www.tuning.bg/forums/
И последно направи така, че потребителите да могат да редактират мненията и темите си. С това мисля да приключим основната задача, ако има нещо допълнително ще те потърся пак в бъдеще. :)

#16 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 23 август 2012 - 18:24

Всичко е направено :)
Надявам се да си доволен от качеството и времето за изпълнение на услугите :)
Ако има нещо друго, потърси ме на ЛС отново.
Тази тема е изчерпана вече, тъй като основния проблем по нея е решен :)


0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни