Към съдържанието

  •  

IPS 4.0 - как я виждате и очаквате?


  • Влезте в профила си за да пишете
59 отговора на тази тема

#41 VelkovJR

VelkovJR

    Нов

  • Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 15:14

:/ толкова исках да им разгледам админ панела. Явно ще чакам да изкарат нулирана версия



#42 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 04 октомври 2014 - 16:04

Регни се в посочения по-горе линк и ще си помисля :ad:



#43 Vladi

Vladi

    Потребител

  • VIP
  • PipPip
  • 54 Мнения:
Уроци

Публикувано 05 октомври 2014 - 00:28

И аз я инсталирах тестово, но нямах време да я разгледам, цък , но колегата гледам вече е дал достъп. 



#44 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 05 октомври 2014 - 00:55

Заиграх се - а и много бъгове, но тези които пряко засягат българския език /както и локацията ни/ все още не могат да решат.

Иначе - всеки е свободен да си поиска права и да разглежда каквото му хрумне, докато не са спрели лиценза за тестове.



#45 pewdiepie

pewdiepie

    Напреднал

  • Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2014 - 07:57

Заиграх се - а и много бъгове, но тези които пряко засягат българския език /както и локацията ни/ все още не могат да решат.

Иначе - всеки е свободен да си поиска права и да разглежда каквото му хрумне, докато не са спрели лиценза за тестове.

Ми искам :D макар ,че вече Silence ми е давал снимки за което му благодаря.Едвали е нещо по-различно от това което си мисля.



#46 VelkovJR

VelkovJR

    Нов

  • Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2014 - 18:07

D-ra регистрирах се



#47 merani1

merani1

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2014 - 19:10

а има ли nulled версии на IPB 4.0



#48 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 05 октомври 2014 - 19:13

Ти си идиот. 

Честно, д-ра много те търпи, но въпреки, че вече не съм кой знае колко активен в този форум, с удоволствие ще ти дам БАН. Имаш последно предупреждение!



#49 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 05 октомври 2014 - 19:19

D-ra регистрирах се

Вече си админ


Ми искам

Готово



#50 pewdiepie

pewdiepie

    Напреднал

  • Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2014 - 19:41

Много неща са опростени и системата е превърната в нещо наистина просто....Използват се доста елементи от Wordpress или по-точно техни идеи...Дори и имената са сходни Wordpress 4.0-IPB 4.0 не ,че има нещо общо де :D....Нещо не ми се хареса....Повече бие на някаква online cms система като alle.bg например като дизайн и другите възможности...Както и възможноста "промяна на блоковете" (както доктора го е превел) 



#51 VelkovJR

VelkovJR

    Нов

  • Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 05 октомври 2014 - 20:14

Системата много ми харесва. Има някои кусури но все пак - това е алфа версия. Най-много ми хареса възможността да правиш реклами :D. Не ми харесва че админ панела е малко объркан и е трудно да намериш каквото ти трябва без необходимостта от търсачката



#52 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 29 октомври 2014 - 22:51

Налична е beta_1 - тук съм я инсталирал



#53 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 ноември 2014 - 02:12

Ъпнах 3.4.6 към 4.0 beta_1 резултат тук

Лицензнионните защити - преодолими :kick: :yahoo:

Бъгове след ъпдейт - колкото си искате - т.е. прекалено рано е за активни ъпдейти.

Оставих в тестовата версия 3.4.6 /инсталирана през 2012 та/ само апликации които имам и за 4.0 - всички хукове и други app-та махнах преварително.

Като имам време ще пооправя липсващи неща по страниците - след разни магийни рефреши тръгват /старите неща/

 

Общо взето - IPS имат още много работа до истинска версия...

След като намерих заобиколки на лицензиите /а не съм програмист/ - системата им за защита е "гола вода". :ad:



#54 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 03 ноември 2014 - 11:34

Мисля, че е рано да се приказва все още за защитата им. Все пак бета версия е, а и може би не са стигнали до тази част. В този момент можем само да чакаме всяка следваща бета и да гледаме change log-a.

 

П.С. Миналия път (версия 3) бяха ... 6 бета версии нали?



#55 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 ноември 2014 - 21:48

Ами не знам дали изобщо знаят колко е никаква - но още при аlfa 1.0.16 я активираха и отрязаха всички без лиценз, после имаше още три алфи до 1.0.19 в които доста тяхни клиенти изреваха че нова инсталация не ставала - а те освен основна + една тестова / с добавка - TESTINTALL след лицензен код/ друго не допускат.

Иначе изглежда железна... ама за слепците :ad:

Руснаците преработват init.php и license.php файловете /с ръчно добавяне на лицензен код и други атрибути, ама и това е глупаво/ - а има няколко тънки промени за заобикаляне на тая проверка - както при нова инсталация, така и за ъпгрейд - ама ще видим дали някой ще ги светне че всъщност с прекаленото и усложнение са я направили хилава...



#56 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 27 февруари 2015 - 20:38

По-яка версия от 3.3.4 няма  :)

Радвам се, че не ъпгрейднах форума ми до 3.4.7, пък да не говорим за задаващата се простотия 4.0  :kick:



#57 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Уроци

Публикувано 28 февруари 2015 - 00:20

Какво му е на 3.4.7 ?

Това е последната версия от 3.4.х и трябва да е най-запушена.
Аз на 4.0 ще мина, ако Контента предложи нещо интересно.
Иначе организацията на файловете им за сваляне е станала много гадна. И търсенето в сайта им е супер насран. Няма възможност да търся само в заглавията. Излизат 1000 резултата с огромен шрифт и скролвам кат луд за да прочета 10 резултата.



#58 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 28 февруари 2015 - 23:37

Ами тука в Invision BG последно аз го ъпгрейднах до 3.4.6. В същото време ползвам 3.3.4 на https://windows7bulgaria.com/

Това за кръпките и сигурността са глупости, IPS пускат пачове и за двете версии и се поддържат засега. Друго предимство, освен 'уж' сигурност не съм забелязал. За сметка на това един куп проблеми след ъпгрейд със скинове и.т.н. Това за Best Answer не съм видял някъде да се ползва, поредната простотия. Версия 4.0 никога няма да я ползвам на свой форум - това мога категорично да заявя. То бива да вършиш глупости, но IPS тоя път са за Гинес.

Това ми е натоварването на споделен хостинг с 3.3.4 за https://windows7bulgaria.com/

 

Прикачен файл  2015-02-28_223045.png   35,64K   0 Брой сваляния

 

 



#59 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 01 март 2015 - 01:34

Ще успееш ли да махнеш 43 грешки при валидация html5? :ad:

 

Чиста инсталация на 3.4.7 и то лицензирана, си върви с 6 грешки

 

4.0 /RC3 - 0 ла грешки

 

С малко мое побутване - 97/90 speed test

 

Доста по-добра версия е. Все още има бъгове за чистене - но като цяло са я пипнали добре. :ad:

 

 



#60 Илия Горанов

Илия Горанов

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 07 март 2015 - 18:58

И ще я пипнат още, Beatfan да не се зарича, че НИКОГА няма да сложи четворка, просто трябва време да се изгладят ръбовете. Спомням си, когато излезе тройката, как всички разправяха колко е зле, как за нищо не става, колко бил куц админ панела (който също беше драматично по-различен от този на двойката)... спомням си и как, когато излезе новия админ панел на Wordpress с дизайн на Джефри Зелдман, всички го оплюха, колко бил ужасен, а почти 10 години по-късно този дизайн е индустриален стандарт за админ панели. Просто трябва да мине време, за да му дойде времето.

 

Мен повече ме притеснява, че междувременно навлизат нови стандарти в уеб, като HTTP 2.0, local storage, JWT и какво ли още не, а в тази нова версия най-новото е AJAX, който съществува от 15 години... Т.е. за стандартите, които сега са нови, ще трябва да чакаме петица или не дай си боже шестица.

 

А аз лично, може би, ще мина на IPS4, когато пуснат версии и на всички допълнителни приложения и хукове, които ползвам...




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни