Към съдържанието

  •  

IPB продавалник


  • Влезте в профила си за да пишете
12 отговора на тази тема

#1 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 17:21

Заиграх се с гаражната система - и я преработих във вид "продавалник"  за всичко.
Който му е любопитно може да я тества и дори да публикува /до 5 безплатни предложения/ - разбира се с регистрация.
Вижте как изглежда тук
 
От главните менюта на сайта се влиза с "Без търг"
 
Спрял съм засега global box от стартовата страница - че ми идва в повече в момента.
 
Очаквам вашите мнения, коментари и критики. :ad:

#2 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 20:09

Какви са предимставата спрямо тази система: http://invisionbg.co...55-classifieds/



#3 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 20:49

Нямам идея - не съм я ползвал, за да имам критерии за сравняване.
Гаражната ми допадна като структура и блокова интеграция с ip.content /който ползвам/
Мярнах в някаква пак 1.2.1 версия на Classifieds че може да се върже с нексус - ако ми остане време, ще я инсталирам да я разгледам

После може и сравнение да направя :ad:



#4 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 21:48

СИстеми тип "Продавалник" нямат нужда да бъдат свъзрани със система за разплащания. Идеята е да осигурят добра реклама на продукта и да са удобни за контакти между продавача и купувача...

Classifieds я ползвам в windows7bg, имаш акаунт, може да я тестваш тук: http://windows7bg.co...p?/classifieds/

 

:)



#5 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 23:52

Нямаш споделяне с фейсбук, гугъл+, туитър

 

Тествай при мен качи някаква стока и ще ти пусна и глобал бокса - на стартовата страница ще е най-горе

После - при моята - има възможност за добавки към самата обява - в смисъл - решаваш промоция - допълваш в модификация на основната, слагаш оферта за количество - с отстъпки - пак в модификация на основната и т.н. с нови допълващи цени и т.н. - т.е. вместо да правиш по една тема много обяви - с една основна я разширяваш като възможности които се предлагат

В тестов форум съм интегрирал и абонаментна система за плащания към сайта - за повече от безплатно допустимите реклами, за вип показване - след плащане за определен срок, за неограничено публикуване и т.н. свързано с автоматична смяна на потреителската група след потвърждение на плащането - но на този етап няма смисъл.

С много функционалности е.


ПП. Ето в тестовия форум цялата идея - заедно с абонаментите.


В глобал бокса са випнати обяви, в сайдбара са произволно избираеми, сменящи се при рефреш



#6 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 23:55

При мен също има възможност за платени VIP обяви, но не се показват в глобал бар, а най-горе - в страницата на 'продавалника'.

Иначе определено не харесвам принципа на "случайни" обяви в сайдбара. Там трябва да са хронологично подредени последните пуснати обяви, иначе няма никакъв смисъл!



#7 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 юни 2014 - 23:59

А и това го има, както и за глобал бокса - 3 варианта - произволни, випнати или по реда на публикация

В момента така съм ги оставил

В бездуми например съм оставил само сайдбара с поредност според публикацията...

Варианти според вкус и цвят



#8 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 август 2014 - 15:17

С Databases на Content-a пък можеш да си го направиш хептен както си искаш, без да преправяш нищо и ще ти се поддържа с всяка следваща версия на форума.



#9 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 август 2014 - 16:08

Първата версия ми беше с ip.content - но гаражната система ми хареса и я модифицирах /най-вече в превода и furl/



#10 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 август 2014 - 18:41

С Databases на Content-a пък можеш да си го направиш хептен както си искаш, без да преправяш нищо и ще ти се поддържа с всяка следваща версия на форума.

 

Няма да се наложи на почти никой. Новата 4-та версия е грозна и не предлага почти никаква нова функционалност. За сметка на това ще предложи куп бъгове и проблеми, които няма да могат да бъдат изчистени поне 1-2 години. Това, съчетано с общия спад на интереса към форумите и IPB в частност заформя доста интересна картинка :) Честно казано, вече много рядко виждам форуми, базирани на IPB. А посещавам и технически и музикални и софтуерни такива...



#11 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 август 2014 - 13:32

Те и сега /в тестовия вариант/ са заринати от бъгове...

Мен не ми харесват тези кръгли аватари - сякаш си в гробищен парк /там всички покойници са с такива "аватари"/

Не ми харесва и в комуникационно отношение - тежък html който прави досадно бавен първи байт /и то при условие че и тестовите web сървъри са в щатите/ - над секунда им е първия байт.

Календарът пък е отвратителен - по-голяма изгъзица не съм си и представял.

Имам усещането че се опитват да създадат "тунинг" на това което имат до момента с 3 тите версии, а не качествено нов продукт.

Като цяло - мнението ми е клонящо към разочарование.

ПП. Пуснах им една тема - на чист български език в която вкарах антибот защита /със смесени символи/ неподлежаща на машинен превод.

Един от местните им там хубавци е схванал само Тест като израз и е отговорил на руски -абсолютни тъпчовци. :ad:



#12 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 13 август 2014 - 18:48

По отношение на "продавалника" - въпрос:

Искам да вкарам допълващ field от тип линк /няма такъв по дефолт/ - линка да е от типа на URL bbcode, в смисъл:

При създаване на оферта да има опция Поръчай - с вгражане на линк в този надпис.

Това ми трябва, защото гаражната система съм я модифицирал авансово с промяна на куп променливи, съобразени са и папки и файлови имена /преди инсталация/ с идеята да си обогатя съпорт сайта с допълнителни ревю на стоките в магазина /с тази система става прегледно - а и има лайкване към мрежите/, т.е. при клик на дадена снимка, в момента ще отвори подробно описание на продукта /това работи/ - но в това подробно описание ми липсва въпросния field с линк - който линк, естествено ще води към поръчка на съответната стока от магазина - а от там в послествие няма проблем.

За fields се грижат два файла - fields.php и acp_garage_fields.js - правих някои експерименти, /в смисъл - въведох променлива 'urlstore' и lang word 'url_store' както и стринг в езика, и във field type на manage fields се появи и "Магазин" /но нещо ми убягва и не получавам резултата за въвеждане на линк.

Някаква идея в тая посока?



#13 Илия Горанов

Илия Горанов

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 12 юни 2015 - 12:38

Първо сори, че пиша почти година по-късно, ама...

 

Аз ползвам и двете - Garage System и Classifieds - за обяви Classifieds има доста по-добри възможности. НАй-вече можеш да имаш различни категории от стоки и за всяка категория можеш да имаш различен набор от custom fields, може да има разни опции за цената, баджове и т.н. Аз малко си а модифицирах в кода и шаблоните, за да мога да имам обяви, които са маркирани като "платени" - нещо като VIP обявите в сайтовете за коли.

 

И не на последно място - Garage се разработва от DevFuse, които са доста сериозни, но Classifieds се разработка от Andrew Milne, който пък е в core екипа на IPB - така че не мисля, че има опасност която и от двете да остане тряйно без support. Трябва да се отбележи, че Patrick от DevFuse съобщи, че само Database System ще се мигрира към IPB4 и ако имаш стар гараж или нещо друго от този сорт, ще предложи скрипт за мигриране на гаража към база данни :)




0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни