Към съдържанието

•  

IPB 3 демо форум

• Влезте в профила си за да пишете
29 отговора на тази тема

#1 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 май 2009 - 20:46

Вече и тук можете да разгледате и изпробвате възможностите на новата 3-та версия на IPB.
Адресът е http://invisionbg.com/ipb3

User: demo
Pass: invisionbg

Това е модераторски акаунт!
Моите впечатления до момента са, че форума е много лесен за администриране, всичко е подредено и разпределено в табове. Разбира се, иска се малко свикване :)
Глезотиите и ефектите във форума също радват окото.
Вече започнаха да излизат и модификации за тази версия на форума, като се оказва че ще бъдат изключително лесни за инсталация и няма да изискват редактиране на файлове (поне засега).
В нашия демо форум са инсталирани вече два мода - Members Online Today и Sliding Quick Login, като втория мод позволява бързо и ефектно логване във форума.

Единственият минус в момента е, че ще е необходимо да се прави пълен превод на български и не може да се използват файловете от старите версии.
Ако има ентусиасти и може да сформираме група за превод, ще се радвам да се включа :)

#2 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 23 май 2009 - 18:41

Започнах превода на форума - разбира се, ще отнеме много време :)
Но пък ако не ми мине мерака може и да го довърша :rolleyes: :P

Очаквам вашите забележки и препоръки, ако забележите нещо сгрешено. А защо не и малко помощ, все пак :bn:

• Guests

Публикувано 26 май 2009 - 22:41

Мога да помогна със превода :) ако не си го превел целия вече :rolleyes:

#4 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 27 май 2009 - 12:47

Не съм още :)
Проблемът е, че има много дублирано съдържание, тоест - едни и същи термини в различни части на форума. Това означава, че трябва превода да е един и същ навсякъде, а ако го правят няколко човека няма да е така :ac:
Засега съм готов с индекса на форума, със списъка с темите в даден раздел, с превода в самата тема (вкл. модераторските опции) и страницата за регистрация. Трудното е, че трябва да се симулират много ситуации във форума, за да не се получат безсмислици в превода.
Има още много работа, но не бързам - така или иначе ще мине доста време докато този форум започне да се използва сериозно :)
Интересното е, че бутоните във форума вече са част от езиковия пакет :). Това дава много голяма свобода, особено като излязат и скинове за тази версия. Много са удобни и Ajax ефектите за редактиране, модериране и.т.н. Всичко е много удобно и бързо.

• Guests

Публикувано 27 май 2009 - 16:13

Не съм още :)
Проблемът е, че има много дублирано съдържание, тоест - едни и същи термини в различни части на форума. Това означава, че трябва превода да е един и същ навсякъде, а ако го правят няколко човека няма да е така :ac:
Засега съм готов с индекса на форума, със списъка с темите в даден раздел, с превода в самата тема (вкл. модераторските опции) и страницата за регистрация. Трудното е, че трябва да се симулират много ситуации във форума, за да не се получат безсмислици в превода.
Има още много работа, но не бързам - така или иначе ще мине доста време докато този форум започне да се използва сериозно :)
Интересното е, че бутоните във форума вече са част от езиковия пакет :). Това дава много голяма свобода, особено като излязат и скинове за тази версия. Много са удобни и Ajax ефектите за редактиране, модериране и.т.н. Всичко е много удобно и бързо.

Ами ако имаш нужда от помощ със превода викай :) апък и закаквоти и друго да е :)

• Guests

Публикувано 31 май 2009 - 13:34

Здравейте :)

Търсих тук тема за закопуване на IPB 3 - цена и условия, но не можах да намеря.
Та въпроса ми е следния: Има ли пусната официална версия на IPB 3, колко струва и как мога да си закупя пакета?

Идеята ми е ако е възможно да си го закупя но не за 1 година, а безсрочно /не знам дали е възможно/

Благодаря предварително! :)

• Guests

Публикувано 31 май 2009 - 22:22

ipb3 е до версия rc1
доживотно се продаваше до преди 3 години някъде
сега искаш не искаш, купуваш за 1 година, като не си длъжен да плащаш за следващи, ако няма да ъпдейтваш :>

#8 MartoTG

MartoTG

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 280 Мнения:
  • IPB версия:3.3
  • Форум URL
  • Град:Велико Търново
Уроци

Публикувано 01 юни 2009 - 08:38

А може ли да се премине от 2 на 3?

#9 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 01 юни 2009 - 09:11

Може и някои сайтове вече го направиха.
Разбира се, възможно е да има проблеми с инсталирани модификации и с езика... :)
Най-добре е първо да се направи тестов ъпгрейд, на отделен форум с копирана база данни към него за да си сигурен че няма да си омажеш работещия форум.

#10 MartoTG

MartoTG

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 280 Мнения:
  • IPB версия:3.3
  • Форум URL
  • Град:Велико Търново
Уроци

Публикувано 01 юни 2009 - 09:17

А, аз попринцип си питам, ще чакам да излязат повечко екстри и тогава :)

п.п. Това е най-полезният форум като цяло, на който попадам, благодаря!

• Guests

Публикувано 01 юни 2009 - 09:42

Аз все си мисля, че 3.х.х версиите са боза :) (лично мнение)

• Guests

Публикувано 01 юни 2009 - 19:16

ipb3 е до версия rc1
доживотно се продаваше до преди 3 години някъде
сега искаш не искаш, купуваш за 1 година, като не си длъжен да плащаш за следващи, ако няма да ъпдейтваш :>

А като мине годината почват ли да те притесняват, че не си платил за следващата?

Въпросите са ми свързани с един проблем, които не знам дали е за тази тема.
Получих писма от Invision Power Services /в прикачения файл/, че форума ми е нулед и трябва да закупя лиценз в най-скоро време.
Не знам дали на някой от вас се е случвало и не знам какви ще са последствията?
Форума ми е качен на собствен хост и доста труд сме хвърлили с колегите, за слагане на модове, собствен скин и др....
Затова в крайна сметка стигнахме до извода, че ще е най-добре да си закупим IPB.

Моля ако някой знае някакъв начин за да оправя този проблем нека сподели.

Още веднъж се извинявам, ако мястото на коментара ми не е за тук.

Прикачен файл  IPS.txt   2,63K   14 Брой сваляния

#13 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 01 юни 2009 - 19:56

До тук с "неуловимостта" на nulled версиите :ag: . Спор, който водихме преди време с колегата Гошо :ad:
Въпреки всичко, не мисля че има от какво да се притесняваш, това е най-вероятно автоматичен мейл и едва ли някой ще се занимава специално с теб :)

• Guests

Публикувано 01 юни 2009 - 23:01

Не го заблуждавай.. .

Ще ти пратят Интерпол да те арестуват за ощетяване на IPS :D

• Guests

Публикувано 01 юни 2009 - 23:19

До тук с "неуловимостта" на nulled версиите :ag: . Спор, който водихме преди време с колегата Гошо :ad:
Въпреки всичко, не мисля че има от какво да се притесняваш, това е най-вероятно автоматичен мейл и едва ли някой ще се занимава специално с теб :)

Въобще не е до тук.
Има си репорт секция, където може да докладваш който си искаш форум, че не е лицензиран, да насосаш някой, който не те кефи.
Иначе никой не е казвал, че е неуловим.
Просто единия праща инфо, другия не.

п.с.: аз не видях в мейла да пишат, че форума ти е nulled, а че просто не ти е лицензиран.
дай сорса на форума, който си инсталира, да видим нулиран ли е или не, и ще разберем откъде идва писмото им

• Guests

Публикувано 01 юни 2009 - 23:55

Въобще не е до тук.
Има си репорт секция, където може да докладваш който си искаш форум, че не е лицензиран, да насосаш някой, който не те кефи.
Иначе никой не е казвал, че е неуловим.
Просто единия праща инфо, другия не.

п.с.: аз не видях в мейла да пишат, че форума ти е nulled, а че просто не ти е лицензиран.
дай сорса на форума, който си инсталира, да видим нулиран ли е или не, и ще разберем откъде идва писмото им

Форума по принцип е направил към година и половина. :)
Не знам какъв е периода в който след инсталация дадения форум може да прати инфо.

п.п. от къде да взема сорса на форума?

• Guests

Публикувано 01 юли 2009 - 16:05

Интересно е ,че нещо се губи р :blink: дано да го оправят при следващия ъпдейт

#18 Guest_MvP_*

Guest_MvP_*
  • Guests

Публикувано 02 юли 2009 - 12:37

Най-добре си купете системата. Последната версия наистина си заслужава.

#19 eneos

eneos

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 296 Мнения:
Уроци

Публикувано 02 юли 2009 - 15:41

А скиновете как ще ги ъпдейтнем? :rolleyes:

#20 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 02 юли 2009 - 17:07

Никак. Не можеш да ползваш нищо от старите скинове. Концепцията е съвсем различна.
Ще излязат скинове за IPB 3, но дотогава с Default :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни