Към съдържанието

•  

Проблем с база данни след импорт и ъпгрейд

smf IPS4 IPB 3.4.9

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

#1 auzunov

auzunov

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 17 април 2016 - 15:18

Здравейте,

поддържам форум изграден с помощта на SMF2.0. Преди време реших, че се нуждая от допълнителни възможности и след обстойно проучване се спрях на IPS4. И така започнаха мъките :)

Първото, което ме спъна бе, че няма конвертор от SMF към IPS4, но има такъв към IPB3.x Така реших първо да инсталирам 3-ка, да конвертирам от SMF и после да ъпгрейдна до IPS4. Конвертора сработи чудесно, до IPB3.4.9, имаше проблем с аватарите заради допълнителните плъгини в SMF, но другото бе наред. След ъпгрейда до IPS4 всичко стана на маймуни. За този проблем не успя да ми помогне дори темата тук "Конвертиране и енкодинг на бази данни". Опитах всичко, вкл. инсталации и преинсталации поне 7 пъти и какво ли не още. Четири дни около мен не се стоеше. Предполагам, че проблема бе от това, че хоста ми е в Германия и базата данни бе омотана със всякакви колации. Накрая ми помогна един скрипт - Sypex Dumper, който открих в един руски форум. Тоест си оправих кирилицата.

Така стигнах до проблема, който не мога да прескоча. Оказва се, че като потребител от конвертираната база данни не мога да се логна, както и никой друг. Не приема нито мейл, юзър и т.н. Получава се само един път когато използвам забравена парола, т.е имейлите си стоят. Този проблем го нямаше преди да ъпгрейдна от IPB3.4.9 към IPS4.1.9. Предполагам, че тайната е някъде в настройките на базата данни, но това е извън възможностите ми. 

Толкова съм се вживял в идеята IPS4, че ако не намеря решение на този проблем жена ми ще спре да ме понася  :ac:

#2 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1086 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 април 2016 - 17:49

От 3.4.9 първо се прави подготовка на БД - с utf8 конвертор.

Има едно php за тест на сървъра дали всичко ОК за да приеме 4.х версията - виж тук

Когато /а най-често тази проверка търси конвертиране към utf8/- всичко ок, тогава ще ъпдейтваш към 4.х

#3 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 април 2016 - 20:10

Както писа и колегата - Първо конвертираш базата данни на 3.x към UTF 8, нищо че може всичко да стане на маймуница след конвертирането. После пускаш ъпгрейд до 4.1.

Също така има един момент, на който може да не си обърнал внимание. Във версия 4 се промени начина на логване на потребителите - не е чрез потребителско име и не е чрез мейл (освен ако не е изрично разрешено в админ панела допълнително). В тройката имаше отделно потребителско име за логване и отделно име, което се показва над аватара. Е точно името над аватара е това, с което трябва да се логнеш във версия 4. Успех  :blink:

#4 auzunov

auzunov

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 18 април 2016 - 19:17

Благодаря за съветите! Всичко се получи и работи!   :dance:

Имам още едно питане. Сега се оказах с две работещи инсталации на IPS4. Възможно ли е да прехвърля потребители, форуми, теми и публикации от едната към другата чрез базата данни, т.е. прехвърляне или сливане на отделни таблици и кои таблици точно съдържат съответната информация? Ако операцията сливане на таблици е прекалено сложна съм съгласен и на заместване, т.е. да изчезнат потребители и форуми от основната инсталация за сметка на останалата информация (тема, файлове, плъгини и т.н.)

#5 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1086 Мнения:
Уроци

Публикувано 18 април 2016 - 20:59

Прави го но едно по едно. Таблицата core_members е основната за потребителите./има още няколко - за статус,наказания и т.н./

Това което аз бих направил в такава ситуация е това:

В БД на условно първтата - ще преименувам всички таблици, свързани с потребители със добавъчен суфикс - например 'core_members4'

Влизайки в  phpMyAdmin през cPanel на хост акаунта ти, ще сваля бекъп от важната ти БД съдържащ само таблиците core_members и останалите потребителски.

Преименуваш бекъпа с името на БД  в която сложи суфикс.

Импортваш този бекъп в първата инсталация и ще имаш всички потребители от втората в първата.

На важните ти /или всичите/ потребители от първата /които са все още със суфикс/ с редакция коригираш member_id така че да се различава от вече прехвърлените.

След това правиш бекъп от тези таблици със суфикса, преименуваш бекъпа премахвайки суфикса и импортваш - би трябвало да имаш всичките си потребители в едната /първата/ инсталация.

#6 auzunov

auzunov

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 19 април 2016 - 17:37

И с това се справих, отново благодаря за съдействието.

Сега за поредния проблем. 

pr.jpg

Получавам това при опит да отворя някои от импортираните теми, в които със сигурност има съдържание.

#7 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1086 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 април 2016 - 18:33

Изчисти кеша - System - Support - маркирай " Something isn't working correctly."  и Continue

#8 auzunov

auzunov

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 19 април 2016 - 19:55

Направих го много пъти и нищо. Не знам доколко има общо с това, но след допълнителен превод на някои плъгини се оказа, че езиковият файл не се ъпдейтва, т.е. след сваляне и качване на нова инсталация се оказа, че новопреведените изрази се губят по-точно не са се добавили в езиковият файл.

#9 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1086 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 април 2016 - 21:23

Свали си езиковия файл от твоята инсталация, отвори го с Notpad++ и си редактирай липсите. После го ъпдейтвай.

За теми, категории и мнения - вероятно си избързал, бях ти писал само за потребители.

Опиши какво си правил при прехвърлянето им - иначе трябва да 'хвърлям боб' :) 

#10 auzunov

auzunov

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 20 април 2016 - 16:30

Това с боба е добра идея :) Още съм зелен с IPS-то. Сега започвам всичко отначало. Лимита ми е десет пъти. Остават ми шест.

Това с боба е добра идея :) Още съм зелен с IPS-то. Сега започвам всичко отначало. Лимита ми е десет пъти. Остават ми шест.

Вече всичко е наред! Още веднъж благодаря за съдействието!

#11 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 21 април 2016 - 12:46

Регистрацията ти не работи, виж си настройките, препоръчвам ти за метод Recaptcha 2

#12 auzunov

auzunov

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 25 април 2016 - 19:36

Регистрацията ти не работи, виж си настройките, препоръчвам ти за метод Recaptcha 2

Благодаря, мисля, че вече всичко е наред.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни