Към съдържанието

•  

IPB 4

• Влезте в профила си за да пишете
40 отговора на тази тема

#21 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 19:02

в редакция - кликни на custom url

#22 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 19:20

Изключена е опцията, а като я включа полето е празно. Тоест да разбирам, че след като съм направил корекцията, се е рефрешнало някак и е запаметило промяната и след това си е изключена опцията, така ли?

#23 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 20:21

След като е празно линка е по подразбиране "http://domain.com/uploads..."

А ако ползваш куки фри домейн - можеш да добавиш линк за зареждане през него.

#24 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 20:38

Ясно... аз тепърва започвам с въпросите ... ххахах, докъде се докарах. Преди няколко години мен ме питаха за всяка глупост, а сега аз съм като първокласник  :ag:

Трябва да призная, че преосмислям отношението си към IPS 4, така че не знам дали да отделя въпросите и отговорите на по-важните неща в уроци :)

Въпрос пореден - има опция темата да се направи Featured. Това не означава ли да се показва в начална страница най-горе. И ако да - как се включва, че имам такава тема но не се показва горе  :)

#25 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 21:08

Избираш в Блок Менаджер когато си в началната страница, от меню Forums ->Topic feed, хващаш го с мишката и го качваш отгоре на форума си

В редакция чекваш какво да се показва във филтъра - за да се показват препоръчанит теми чекваш само двете: Отключена и Препоръчана.

И  си готов

#26 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 21:15

Боже.... аз го имам блока, но не искам да е такава функцията му. Ще пуска последните 5-10 актуални теми в момента. Това, което съм виждал е част от съдържанието на темата....  най-горе над форумните раздели.

Не знам дали не се бъркам с функцията Anouncement, но съм го виждал в форума им на IPS преди известно време

#27 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 21:23

Това е с Pages - виж ми тази страница тук

Не съм пробвал, но ако има препоръчана статия, по същата технология ще се появи така. Иначе мога да обърна тази страница да изглежда като форум.

В темплейта го намерих - задават броя на редовете на 7, При промяна на тази цифра стават колкото искаш.

#28 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 21:42

Ясно, мерси. Просто проучвам какво го има вградено и какво не, защото доста от старите Hooks ги има вече интегрирани и са лесни за настройка. Иначе вече има отделно Featured content като допълнителен модул. Мисля, че ще изпълнява такава функция.
Реално тези Featured Topics, ако не ги филтрираш във въпросния блок да се показват - никаква друга функция не изпълняват май - малко глупаво :D

#29 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 21:49

Ами променят от време на време - имаше като блок /featured/ по едно време, ама сега като попита се чесах известно време...

Но има варианти доста - опитват се да вкарат максимум неща

#30 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 11 юли 2015 - 15:16

Така ... Нещата при ъпгрейд са също толкова сложни, колкото бяха при прехода 2.3 -> 3.0 :)

Има един куп различни ситуации, за които IPS не са се сетили. Възможен е ъпгрейд от 3.3.x, но има няколко условия и стъпки, които са задължителни.. Продлжавам тестовете, ще пиша по-нататтък :)

#31 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 юли 2015 - 13:42

В админ панела няма настройки за media tag или за bbcode. Някой да знае на какъв принцип става автоматичния импорт на клипове от Youtube, например или на изображения и как може да се променят настройките им. В смисъл сега ако пуснеш адрес на клип или на снимка, автоматично се разпознава и се разпъва до цялата ширина на страницата, пшлеъра на Youtube също?

А размерите на аватарите как се настройват?

#32 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 юли 2015 - 20:42

System - Settings - Posting - General - Images & Videos -  Maximum video width

Members - Groups - Edit /която група искаш/ - Social - Profiles

#33 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 юли 2015 - 21:24

Мерси - по първа точка даже не бях забелязал менюто. А по втората - това е задаване на размер за качване на аватар, но не как ще се появи във публикациите. Но аз пуснах урок за това вече, бъзика се CSS - за съжаление няма пропорционално оразмеряване, както беше в 3.x и това е жалко. Вероятно е заради кръглите аватари, които са по дефолт и които аз лично не понасям. Добре, че има вариант да са квадратни поне, ако не пропорционални ;)

#34 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 юли 2015 - 10:29

В 10.30 сутринта това е положението на официалната им страница  :ag:  :kick:  :kick:

Прикачен файл  2015-07-25_102823.png   29,29K   0 Брой сваляния

#35 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 юли 2015 - 11:05

При някои от ъпгрейдите,няколко минути след приключване  е така - не само при тях. При мен също се случва, ама докато им тегля благословията и някой от рефрешите току се възстанови нормално сайта. Явно много ресурс на сървъра се ангажира.

Случвало ми се е и друго - при финиширане на ъпгрейд моя сървър ми отсвирва IP за повече от 200 едновременни конекции - то добре че от хоста са пичове и щом им пусна билет и ме оправят...

Виждам и още нещо - след ъпгрейд работи един map.js с който се активизира и обработва минификция на js - и странното е че работи докато не се логнеш в ACP:

После вече го няма.

Сложна структура има 4.0.x - факт.

Сега сайта им  ОК

#36 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 28 август 2015 - 10:51

В старите версии, в модераторския панел се появяваше изтритото съдържание - мнения и теми. Сега не го откривам там. Възможно ли е в IPB 4 да няма възможност за възстановяване на изтрито съдържание???

#37 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 28 август 2015 - 13:46

Мисля че имаше там тема по въпроса. Изглежда не пазят изтритото.

Ето темата

#38 TechnoStudio

TechnoStudio

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 21 Мнения:

Публикувано 28 август 2015 - 20:50

При мен сега от седмица е така постоянно ми се налага да трия , и да връщам съдържанието като си мислех , че е от сървъра , но явно не е от него та се питам има ли някой за 10-15 минутки да ми помогне? Благодаря предварително.

#39 bitaka

bitaka

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 06 ноември 2015 - 12:16

Здравейте,

ъпдейтнах си форума до най-новата версия, но ми излезе някакъв натпис, който нямам идея как да махна. Мисля, че е нещо много елементарно, но просто не мога да разбера как? 

Моля помогнете!

Надписа:[[Template core/front/global/utilitiesMenu does not exist. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

От това се разбира, че нямам core/front/global/utilitiesMenu и аз го нямам, нямам идея от къде мога да сложа нова тема или да го махна този надпис!

#40 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 06 ноември 2015 - 23:38

Здравейте,

ъпдейтнах си форума до най-новата версия, но ми излезе някакъв натпис, който нямам идея как да махна. Мисля, че е нещо много елементарно, но просто не мога да разбера как? 

Моля помогнете!

Форума: http://nauka.bg/forum/

Надписа:[[Template core/front/global/utilitiesMenu does not exist. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

От това се разбира, че нямам core/front/global/utilitiesMenu и аз го нямам, нямам идея от къде мога да сложа нова тема или да го махна този надпис!

Редактирай шаблона globalTemplate в темата която ползваш - виж

Прикачен файл  globT.png   24,58K   0 Брой сваляния

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни