Към съдържанието

•  

IPB 4

• Влезте в профила си за да пишете
40 отговора на тази тема

#1 TechnoStudio

TechnoStudio

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 21 Мнения:

Публикувано 07 юни 2015 - 22:29

Здравейте,

искам да попитам, дали вече версия 4 на форумната система, е стабилна, и от къде да я сваля?

Благодаря на всички отзовали се.

#2 Vladi

Vladi

Потребител

• VIP
  • PipPip
  • 54 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 юни 2015 - 21:36

Здравей

От около два дни както обнових моя форум от профила ми, нямам проблеми, писах си със support-а и казаха, че вече е официална и има поддръжка, последната налична която беше преди два дни бе 4.0.7.

Относно свалянето, ако си си платил за обновяване на лиценза би трябвало да ти се появи в профила ти за сваляне.

Поздрави. 

#3 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 11 юни 2015 - 19:43

За хората без лиценз очакващи нещо безплатно изобщо не е стабилна.  :ad: По форумът далеч си личи, че не е лицензиран. 

П.П. Поне като ще слагаш запетаи гледай да са поставени като хората, не да ги набуташ след всяка дума.... Просто изглежда грозно...

#4 CodeObfuscation

CodeObfuscation

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 14 юни 2015 - 20:16

Аз задвиждам форума ми с последната версия на IPB (лицензирана).

Далеч по-хубава е от предшествениците си. :)

#5 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 15 юни 2015 - 22:25

Далеч по-хубава е от предшествениците си.

Наистина ли? Колко и кои от предишните версии си ползвал? :)

#6 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 юни 2015 - 14:52

По-скоро да каже, с кое е далеч по-хубава. На външен вид или нещо друго конкретно. :)
Мен още ме е страх да я сложа, че не ми се занимава с дооправяне на проблемни. Още съм в режим на изчакване.

#7 jair

jair

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Публикувано 20 юни 2015 - 00:18

Така като я гледам в момента до края на годината вероятно ще е готова за ъпгрейд. Чакам и скинаджиите да се развъртят като хората и ще действам. 

#8 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 юни 2015 - 00:37

От 6 месеца съм в 4.

Има още "трески за дялане" - но е в много пъти над 3.4.х .

За да се асимилира това, трябва да си във нея, а не да съзерцаваш.

#9 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
Уроци

Публикувано 23 юни 2015 - 22:45

Да де, но за 4 години работа по нея, трябваше да се види разликата и със съзерцаване. Иначе нищо конкретно не съм прочел, като очевадна разлика, която да е в пъти повече от 3.4.

Така или иначе, ще мина на нея, просто защото си е нова версия, но няма да е скоро. Хората сега масово ще я изпонаслагат и ще почнат да излизат лайната за чистене. Предпочитам да я сложа в по-следващ етап.

#10 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 юни 2015 - 20:52

Никой нищо не каза за изискванията, но бас държа, че това чудо няма да върви на споделен хостинг ;)

Поне част от форумите, които видях да са ъпгрейднали са на VPS, а един руски влачеше ужасно!

#11 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 юни 2015 - 22:25

Никой нищо не каза за изискванията, но бас държа, че това чудо няма да върви на споделен хостинг ;)

Поне част от форумите, които видях да са ъпгрейднали са на VPS, а един руски влачеше ужасно!

Аз съм на споделен хост.

И в момента няма по-бърз от моя :ag:

http://gtmetrix.com/...et.com/b3OWMKcO

#12 Vladi

Vladi

Потребител

• VIP
  • PipPip
  • 54 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 юни 2015 - 23:00

Аз съм на споделен хост.

И в момента няма по-бърз от моя :ag:

http://gtmetrix.com/...et.com/b3OWMKcO

Не беше ли със nginx with memcached, Мисля, че във официалният форум някъде ти четох постове, https://community.in...comment=2556535

Ако може малко насоки как го постигна ? 

http://gtmetrix.com/...bg.net/dJaVRGQG

И моя не е нещо трагично, но все пак :)

#13 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 юни 2015 - 23:33

Не беше ли със nginx with memcached, Мисля, че във официалният форум някъде ти четох постове,

Не, с apache съм.

Сега ще погледна твоя.

Имаш остарели кодове - виж си грешките при html5 валидацията - http://validator.w3....=Inline&group=0

Прати си JS преди таг </body> - в редакция на темата - custom имаш опция.

Това ще подобри скоростта а и гугъл теста ти - https://developers.g...net/&tab=mobile

За  свободен от кукита домейн ще пиша отделно.

Имаш някаква неразбория с "default photo" - 11 редиректа от граватар - към http://i1.wp.com .... напълно излишно и бавещо. Активирай си дизайн моде и лесно после ще можеш да сложиш твоя картинка за дефолт, но разкарай този граватар, а и редирекшъни.

ПП.Възможно е да са остатък от 3.4.х - виж профилите на потребители без аватари - и им изтрий аватара - така ще зареди дефолтния на ips4

#14 Vladi

Vladi

Потребител

• VIP
  • PipPip
  • 54 Мнения:
Уроци

Публикувано 27 юни 2015 - 18:02

D-rA Благодаря за съветите, при първа възможност когато имам малко време ще погледна

Поздрави.

#15 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 07 юли 2015 - 22:11

Някой пробвал ли е дали е възможен директен ъпгрейд от 3.3.x към 4.0 или задължително преди това трябва да си на 3.4.x. Аз си мисля, че е невъзможен ъпгрейда от 3.3.x, И ако е така е доста тъпо...

#16 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 07 юли 2015 - 23:30

Клонирай си форума в поддиректория с бекъп на базата данни. Тест-ъпгрейда ще роди истината.

#17 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 юли 2015 - 07:22

Абе почнах аз експерименти, но понеже бях мярнал някъде такова твърдение от самите IPS, реших да питам все пак. Та отговорът е най-вероятно - не може от 3.3.

Още нещо - къде в 4.0 се намират инструментите за Rebuild на кеш, темплейти и.т.н че нещо не ги виждам.

#18 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 юли 2015 - 10:38

За кеш - през System - Support чекваш "Something isn't working correctly." и Continue

Първото нещо което се случва е изчистване на кеш. Има още действия, ако продължиш, и едно от тях е създава ти нова тема, видима само от теб, и т.н.

През System - Settings - Advanced Configuration в Server Environment в текста за  таск има линк View Tasks - и там можеш да стартираш който искаш процес

Полезен инструмент е и през Settings - Search  Rebuild Search Index /спасявал ме е при хилядите експерименти/

ПП. Нямам база данни за 3.3.х и не съм експриментирал,
 но прехода 3.3.х - 3.4.8 - конвертер бд - ъпгрейд 4.0.х няма да те забави

Така или иначе губиш скин, хукове и ред други - за които после имаш вградени

#19 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 08 юли 2015 - 11:17

Самият админ панел е счупен отвсякъде - явно ще мина през 3.4.8 първо. Мерси все пак :)

#20 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2015 - 14:21

Разбрах от какво е било, но след като го оправих пък не мога да го намеря къде е отново в админ панела. Става въпрос за Upload URL на форума. Нали в новата версия всичко е нахакано в upload папката - java, css и.т.н. Та аз тествах на друг адрес ъпгрейда. Все пак успях да намеря и коригирах адреса и форума веднага се оправи. Но къде е:

Прикачен файл  2015-07-09_142052.png   18,53K   0 Брой сваляния

Ето тук се избира Path, но имаше и URL, а не мога да го намеря пак :(

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни