Към съдържанието

•  

Проблем с аватарите

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

#1 filip1806

filip1806

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 01 май 2015 - 12:27

Здравейте,

След прехвърлянето на сайта от HDD на SSD не могат да се сменят аватарите. До сега съм го местил на няколко хостинга и е нямало такъв проблем.  Прочетох много в интернет за подобни проблеми, но не намерих решение на моя проблем.

Когато реша да сменя аватара нищо не става. При смяна на аватара с такъв от URL адрес пак не става. Пробвах и от админ панела да го сменя,  но като го кача после ми показва бяла страница и пак не става. Опитах да променя правата на папката където се качват аватарите, но няма резултат.

Имам подозрения, че проблема е от хостинга  защото в админ панела ми показва следните грешки:

8085822j.png

Проблема е, че в php.ini не намирам  да има suhosin.post.max_vars и другите подобни. Дори реших да потърся написаните стойности (4096, 2000, 350) и да ги заменя с тези, които IPB е написал без да гледам какво пише пред тях, но пак няма резултат. Няма проблем с качването на прикачени файлове и други подобни.

Благодаря предварително.  :)

#2 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 01 май 2015 - 21:39

Изпрати тези грешки на хоста - вероятно те следва да ти коригират акаунта.

#3 filip1806

filip1806

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 01 май 2015 - 21:43

Там е проблема...Хоста е един от компютрите ми. Държа да кажа, че за няколко месеца имам 99% ъптайм . Ще се опитам с информация от  интернет да оправя грешките ама не вярвам сам да го оправя скоро.

#4 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 02 май 2015 - 01:26

Виж тук - коментират по същия проблем

#5 filip1806

filip1806

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 02 май 2015 - 17:58

Благодаря за предложението, но ъпгрейднах до 3.4.7 и проблема се оправи.  :yahoo:Е грешките в админ панела стоят, но надявам се рано или късно ще ги махна.

#6 Tishu

Tishu

Darkness inside me ..

• Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 04 май 2015 - 09:40

Ако няма инсталиран suhosin модула на сървъра няма как да се махнат грешките.

Ако имаш root access (предвид факта, че е твое PC трябва да имаш) използвай следната команда, за да разбереш дали го имаш модула:

php -m

Съответно ако го нямаш може да си намериш урок как да го поставиш (според използваната OS). Разбира се IPB-то върви чудесно и без този модул де.

#7 444

444

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 26 май 2015 - 00:26

Щом му излизат Suhosin грешки значи има инсталиран suhosin...

Да провери /etc/php.d папката(виж phpinfo)  и да изтриe suhosin файла. Едва ли е най-умното решение но най-вероятно проблема ще се оправи(ще изчезнат предупрежденията)  :) Разбира се трябва да рестартира и apache...

#8 CodeObfuscation

CodeObfuscation

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 01 юни 2015 - 11:46

Suhosin е PHP patch, който предотвратява байпасването на спрените функции, които са зададени в php.ini :)
Проблема ти не е в това, че ползваш suhosin, ами е друг. Навярно има спряна функция, която пречи на аватарите или пък има пуснат open_basedir, който не е дефиниран във vhost файла
php_admin_value open_basedir "/пътя/към/форума:.:/php:/tmp"

Освен това suhosin е deprecated във версиите след 5.3

#9 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 01 юни 2015 - 16:11

Suhosin трябва да го забранят с европейска директива. За софтуери като IPB не трябва да се слага по сървърите по никакъв начин. Той е security patch, който помага, когато кодът е написан некадърно, за да запушва дупки в сигурността, но когато софтуерът си е наред - само пречи. Най-добре го махни и би трябвало всичко да отлепи без проблеми.

#10 filip1806

filip1806

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 01 юни 2015 - 17:43

Здравейте,

благодаря на всички. Проблема го оправих точно с една команда като премахна Suhosin.

sudo apt-get remove php5-suhosin

Вече няма съобщения в админ панела.

#11 CodeObfuscation

CodeObfuscation

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 02 юни 2015 - 15:48

filip1806,

И сега напиши apt-get upgrade ;)

0 потребител(и) четат тази тема