Към съдържанието

•  

- - - - -

Въпрос върху Recent Topics hook

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

#1 grudge_stalker

grudge_stalker

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 21 Мнения:

Публикувано 09 септември 2014 - 17:47

Здравейте! Бих искал да се обърна към вас с молба за помощ свързана с промяна на php код.

Имам инсталиран hook Recent Topics 1.0, който работи чудесно.

Бих искал да направя промяна във функционалността на hook-а.

В момента линковете от hook-а към съответните теми водят до началото на темата.

Например:

http://invisionbg.co...ent-topics-hook

Бих искал линка да води до ПОСЛЕДНИЯ КОМЕНТАР от съответната тема.
Например:
http://invisionbg.co...ok//getlastpost

#2 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 септември 2014 - 20:03

Отваряш в админ панела скина, който ползваш и намираш шаблона "hooksos_topicosrecentes_parseTopic"

Намираш в него ей тоя код:

<h4>{$r['topic_data']['prefix']} <if test="$r['topic_data']['topic_hasattach']"><a href="{parse url="app=forums&amp;module=forums&amp;section=attach&amp;tid={$r['topic_data']['tid']}" base="public"}" title="{parse expression="intval($r['topic_data']['topic_hasattach'])"} {$this->lang->words['topic_attach']}" onclick="return ipb.forums.retrieveAttachments( {$r['topic_data']['tid']} );">{parse replacement="post_attach_link"}</a> </if><a id="tid-link-{$r['topic_data']['tid']}" href="{$r['topic_data']['_url']}unread" seotitle="{$topic['last_topic_title']}" base="public"}' title='{$this->lang->words['topic_started_on']} {parse date="$r['topic_data']['start_date']" format="LONG"} от {$r['topic_data']['starter_name']}' class='topic_title'>{$r['topic_data']['title']}</a></h4>

Това е вече модифицирания от мен код, за да отваря посленото мнение в темата, не помня какъв е оригиналния, но забележи къде съм сложил в кода unread

Успех :)

#3 grudge_stalker

grudge_stalker

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 21 Мнения:

Публикувано 10 септември 2014 - 10:48

Благодаря за бързия отговор!

Не успях да намера в template с име  "hooksos_topicosrecentes_parseTopic".

Единствено в графа Board Index виждам hookRecentTopics, но надали е това. 

Бихте ли ми казали точно къде да търся въпросния шаблон, в който трябва да се направят промените?

#4 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 10 септември 2014 - 13:18

В board index e, явно обаче ползваш оригиналния хуук, който е за страничната лента. Аз ползвам такъв, който е инсталиран и в този форум - показва се над категориите. Все пак, принципа трябва да е долу горе един и същ - търсиш реда, който отговаря за линка към темите и модифицираш края му.

#5 grudge_stalker

grudge_stalker

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 21 Мнения:

Публикувано 10 септември 2014 - 14:47

Благодаря! Ще разгледам внимателно съдържанието на шаблона hookRecentTopics.

Случайно да знаете откъде мога да направя подобна промяна и в hook Recent Posts? (отново искам линка да води не към началото на темите, а към последния пост от съответната тема)
Ако знаете дали за него има отделен шаблон, както за Recent Topics, и какво е името му, ще съм много благодарен да споделите!

#6 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 февруари 2015 - 12:27

А някаква идея, защо не ми се зареждат, в чисто нов форум, на оригинален скин? Единствено има настройка, за правата на групите. Дал съм ги всички и нищо..

едит: дадох рекеш на хуковете и се появи в къстам скина ми, но в оригиналния все още го няма никъв. Странно..

Този пост е редактиран от poznai: 19 февруари 2015 - 12:34

#7 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 февруари 2015 - 14:58

Влез за редакция на настройките в оригиналния скин и без нищо само дай Save Set - ще ти рекешира скина и може и да се появи

#8 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
Уроци

Публикувано 23 февруари 2015 - 17:47

Стана така. :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни