Към съдържанието

•  

IPS 4.0 - как я виждате и очаквате?

• Влезте в профила си за да пишете
59 отговора на тази тема

#21 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 01 септември 2014 - 23:42

Смях се много на ентусиазма ви... Няма да прилагам някакви доказателства или скрийншотове, при положение, че основния им 4.0  сайт постоянно е сринат.

В близките 18 месеца не очаквайте завършен продукт. 

Няма как да харесам недомислена концепция с един куп бъгове и анти-потребителски и анти админ насочена. Радвам се, че харесвате всичко, което ви изплюе IPS като продукт и нямате критично мислене, но съжалявам - аз не мога така... Успех и слагайте бета версиите :)

#22 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 02 септември 2014 - 00:06

Още не са фиксирали окончателна концепция - с всяка по-нова версия изменят по нещо, което оправя стари бъгове, но плоди нови...

Сега 1.0.9 не харесва кирилицата - не иска да чете name_seo ако е на кирилица, ако темата е на кирилица - забрави да публикуваш, браузера се сърди и неще

Добре че се светнах и си редактирах name_seo в базата данни - та поне да отварям категориите и форумите...

А като се върнеш в категорията - темата е публикувана, но съответно не се отваря - пълен хаос творят...

Абе играйкат си... и такива ентусиасти като мен си играйкат покрай тях :yahoo:

#23 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Уроци

Публикувано 02 септември 2014 - 13:40

Негативите си идват с всяка нова версия. Слушал съм ги всеки път. Но в крайна сметка, всеки ъпдейтва рано или късно - защо? :)
Никой не е казал, че моментната версия става за безпробемно ползване.
Чухме само и единствено неподплатени критики. На новата версия не й липсва нищо в сравнение със старата. Има и новости. Пренаписана е наново - нормално е да има нови бъгове за оправяне. Не го пише един човек все пак. Затова са и началните версии, подлагани многократно на тестове от доброволци. И разбира се, че ще оправят нещата - как иначе ще очакват да изкарат пари от това. С настоящия песимизъм, защо въобще се следят нещата, щом е обречено. :)

Аз също съм от първа версия, и то от баш първата версия 1.0. Сложих я почти веднага след излизането й през 2002-ра и все още форумът си работи. Преди това използвах Ikonboard - разработка отнова на Мат, но писан на pearl. Усети се, че php ще му донесе повече успех и пренаписа всичко на него. Тогава форумите бяха бум. Сега всички са във фейса, тогава всички бяха по форумите. Истината е, че започна да копира функциите от vBulletin. Макар и да копираше, създаваше нещо, което е по юзър френдли - разбира се, беше и безплатно. :)
За кратно време придоби голяма популярност. Направи го платен. Имаше доживотен лиценз. Който си го закупи тогава, спря с всякакви вложения по форума. Е, направиха и модули към него, откъдето все пак успяват да точат от старите потребители по нещо.

Някои версии бяха фурор. Други привидно разочарование. В крайна сметка, всяка нова версия се наложи над предходните си. Така че, сега може да се плюе по форума, но после си слагаш наплютото и спираш да плюеш до следващата излезнала версия. Историята учи. Нищо ново под слънцето. И именно заради историята, някои сме оптимистично настроени.

#24 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 02 септември 2014 - 20:25

Пууу тръгна им бета сайт след 2 дни офлайн :)

Не е само мое мнение, че IPS трябва спешно да заложи на социална интеграция и възможности, близки до тези, които са в социалните мрежи. Един от потребителите в тази тема е писал, че заради социалните мрежи, хората са свикнали да цялата актуална информация да е постоянно пред очите им, а не да се налага да я търсят по раздели, форуми и теми. Ето и темата: http://zend.ipsdevse...-stream/?page=1

Ето това ще бъде нещо ново и интересно и новаторско за IPB, но се съмнявам да го направят. Charles веднага се е размрънкал, че това било същото като 'Нови мнения' - ххахахах

#25 VelkovJR

VelkovJR

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 03 октомври 2014 - 11:00

Някой ако може да пусне download за IPS 4, да го разгледаме обстойно и тогава да хвалим или критикуваме

#26 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 03 октомври 2014 - 12:41

Тук съм я инсталирал и превел /последната ми известна alpha 1.0.16 с календар, блог, галерия и downloads/ - който желае да се регистрира и да тества каквото му хрумне.

#27 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 03 октомври 2014 - 12:55

На мен въобще не ми харесва...доста грозна 

#28 VelkovJR

VelkovJR

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 12:59

D-rA аз попринцип исках да разгледам админ панела. Ако искам да разглеждам публичната част мога просто да им отида на dev сървъра на IPB :D

П.С. Може със IPB 4 да се премахне нуждата от задължително купуване на форумната част --> uD78Iuv.png

#29 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:07

Заповядай за изтегляне 

ключ 40PrereleaseTestKey

#30 VelkovJR

VelkovJR

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:19

Много благодаря.

P.S. Имам проблем. Иска ми лицензен ключ, а този, който ти си ми дал не работи :/

#31 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:31

pewdiepie го е посочил. Но ако нямаш на сървъра php 5.4 не се и мъчи с инсталацията

D-rA аз попринцип исках да разгледам админ панела.

За гости няма как да стане :ad:

#32 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:34

Ключа при мен си работи и успешно си я инсталирах...Виж дали го поставяш вярно..т.е постави като неформатиран текст иначе може за това да не ти го разчита ако си копирал малко повече...празното пространство също са знаци...

#33 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:37

Има вероятност от 1 октомври да са го спрели - кога си инсталирал?

#34 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:38

Spoiler

Иначе инсталирах някъде на 25 вечерта към 23 часа

#35 VelkovJR

VelkovJR

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:42

1. Версията на php-то ми е 5.4.26

2. Ключа и със copy-paste го писах и ръчно го писах.

#36 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:44

Май е спрян вече и при мен не работи...Ех жалко ,че не я дадох по-рано

#37 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:46

Spoiler

Настройките са добре. Видях че потвърди мейла - кое те смущава?

#38 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:53

Настройките са добре. Видях че потвърди мейла - кое те смущава?

Да.Не получих писмото в срок от 10 мин за това...както и да е....Иначе ти с този ключ ли я инсталира?

#39 VelkovJR

VelkovJR

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 04 октомври 2014 - 13:54

Ами тогава някой тука ако е със купена IPB да тегли от форума им и да пуска.

#40 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:
Уроци

Публикувано 04 октомври 2014 - 14:02

Да, но след 1.0.15 правя само заливане върху файловете. Иначе прочетох в бъг рапортите за лицензията - и отговорите на админите че следва да си въведат своите си лицензионни ключове за да направят нова инсталация.

Имам още няколко стари версии 1.0.8 и 1.0.11 които от 1 октомври заминаха да си търсят лицензия... :ad:

Да.Не получих писмото в срок от 10 мин за това...както и да е....Иначе ти с този ключ ли я инсталира?

Видях че си с поща от абв - там винаги е така - дори някой изобщо не ги получават и с 3.х.х е същото. Вероятно ги хваща спам контрол някакъв на авб.

С други пощи няма този проблем.

Ами тогава някой тука ако е със купена IPB да тегли от форума им и да пуска.

Друг тестов ключ няма - а някой да си вади лицензния ключ тук - едва ли. А и с ориг. лицензен ключ в ips4 ще има право на една редовна инсталция и една тестова такава. Всяко омазване и опит за преинсталация - забрави, следва намеса от съпорта им.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни