Към съдържанието

•  

- - - - -

Опитимизиране на SEO

• Влезте в профила си за да пишете
55 отговора на тази тема

#21 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 14 декември 2013 - 16:39

и може ли още по-конкретно... Какво да копая нов съм в това и не знам какво да правя нещо с кодове ли трябва да правя не знам кажи ти как копа за да го направя и аз 

#22 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 14 декември 2013 - 18:39

Четох из нета, опитвах, грешах и т.н. Точна рецепта за готово ястие няма.

#23 mystvd

mystvd

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 16 декември 2013 - 11:26

Аз да ползвам темата на колегата да попитам във форума има полета за мета тагове и тъй подобни неща да ги попълня ли или да не ги попълвам,че гогала да ме засича.

Благодаря предварително

#24 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 16 декември 2013 - 11:35

Попълни ги - те затова са създадени.

#25 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 18 декември 2013 - 18:22

Моите ги направих   94/100!!!

ето доказателството  http://www.webpagete.../131218_GJ_MW9/         :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

#26 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 18 декември 2013 - 23:37

Пуснал си за  тест само 23 DOM елемента - затова изглежда така добре.

Иначе реалния ти тест казва друго.

#27 hristo Vatev

hristo Vatev

Нов

• VIP
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 декември 2013 - 14:04

Здравейте, Благодаря много за интересната тема.

Аз пуснах двата теста на моя сайт и доста лоши показатели излязоха. Поне така ги разбирам. :(

webpagetest

gtmetrix

#28 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 19 декември 2013 - 14:28

Здравей не тествай от този сървър на http://www.webpagetest.org     тествай си форума от Далас с интернет експлорър 9 на него ще  излязат точни резултати но като гледам пак много ти бави не знам опитай се да махнеш възможно най-много зареждания на сайта... тоест махни html кодове и други ако има статични файлове направиги php единственото което разбрах от многото съвети на хората е ,че ипб работи с пхп файлове...

другия тест който си направил е среден не е толкова зле но просто махни колкото се може html кодове и други за да няма статични файлове които да бавят форума

но нека и доктора да каже нещо той знае повече от мен сигурно неговия съвет ще ти помогне повече

#29 hristo Vatev

hristo Vatev

Нов

• VIP
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 19 декември 2013 - 15:28

Благодаря, направих теста както ми каза и излезе 72/100

#30 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 19 декември 2013 - 15:51

много html кодове и файлове има от този тип в тоя форум опитай да махнеш голям брой за да стане по-бърз... опитай да се оттърсиш от тях максимално

#31 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 декември 2013 - 17:02

много html кодове и файлове има от този тип в тоя форум опитай да махнеш голям брой за да стане по-бърз... опитай да се оттърсиш от тях максимално

Не давай съвети, които сам не изпълняваш

Благодаря, направих теста както ми каза и излезе 72/100

Няколко неща на пръв поглед:

1. Gzip компресията и кеширането се манипулират с htaccess файла -там не ти е добре.

2. Вмъкнал си заявка за : http://network-hv.com/piwik/piwik.js - не ти работи - махни го.

3. Jpeg/ jpg/ картинките искат прогресия - или я въведи с тоя инструмент или ги смени с png /тестера на gtmetrix след това ще ти предложи оптимизирани същите png/

4. Махни от АСР възможното ползване на аватари от gravatar. com -безсмислен трафик

5. Минимизирай js и css /ако ти се занимава - бавна и много внимателна работа.

6. Html кодовете влияят на първия байт - има много кухи интервали, но и там се пипа внимателно.

След всяко минимизиране тествай функциите на форума - да не прецакаш някоя от тях.

И т.н. - процеса на seo отнема доста време  и е нещо което не се прави за 5 минути...

#32 Tishu

Tishu

Darkness inside me ..

• Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 20 декември 2013 - 10:39

Ох с нетърпение очаквам новата версия в която ще има функция за избиране на кеширащ модул, което ще доведе до значително подобрение на цялостната работа на системата (разбира се APC кеш модул ще се ползва).

#33 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 декември 2013 - 11:30

Ще я видим - ама нямам особено доверие.

Особено когато Суперхост е хоста. При тях е най-шибано компресирнето и кеширането.

След дълго ровене в нета попднах в блог на един пич нейде по щатите, който предлага много як вариант - та по неговия метод преборих windows7bg.com.

Щото Суперхост предлагат един способ за компресия на js и css /за споделен хост пускат само zlib компресия/ посредством php преименуване на js и css.

Правих го и тоя метод /къртовска работа с 50% ефект - т.е. js и css се компресират - но не се кешират - и самите Суперхост не успяха да намерят кеш валидатор/

Докато с метода който изрових - всичко заспа на 100% кеш и компресия на js и css.

Така че не се и надявай много много на новата им версия - някъде ще е на 6, а другаде ще хълца - C'est la vie :ag:

#34 Tishu

Tishu

Darkness inside me ..

• Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 20 декември 2013 - 11:43

А мен не ме бърка от хостинг гледна точка нищо. Което трябва си го слагам. Аз и сега съм сложил APC cache, но преди новата версия няма много голям смисъл, защото IPB не го ползва както трябва. Относно кеширане с minify (предполагам нещо подобни си ползвал щом кешираш js i css) - тук пак APC-то ще се справи добре .... аз затова чакам толкова много новата версия ... доста лек ще стане процеса по оптимизация :D

#35 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 20 декември 2013 - 12:56

Ще я видим - ама нямам особено доверие.

Особено когато Суперхост е хоста. При тях е най-шибано компресирнето и кеширането.

След дълго ровене в нета попднах в блог на един пич нейде по щатите, който предлага много як вариант - та по неговия метод преборих windows7bg.com.

Щото Суперхост предлагат един способ за компресия на js и css /за споделен хост пускат само zlib компресия/ посредством php преименуване на js и css.

Правих го и тоя метод /къртовска работа с 50% ефект - т.е. js и css се компресират - но не се кешират - и самите Суперхост не успяха да намерят кеш валидатор/

Докато с метода който изрових - всичко заспа на 100% кеш и компресия на js и css.

Така че не се и надявай много много на новата им версия - някъде ще е на 6, а другаде ще хълца - C'est la vie :ag:

какво мисиш за сървърите на смсхостинг?

#36 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 декември 2013 - 13:32

Не съм се борил с тях /или нямам спомени/ - т.е. нямам представа.

#37 IPFaN

IPFaN

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 20 декември 2013 - 14:26

Аз съм ги ползвал дълго време! Всичко е 6.

Почти моментален съпорт по email!

Единствено сме си писали в началото като трябваше да си нагласям днс сървърите понеже незнаех как :DD..

Проблеми съм нямал никога!

Ползвал съм споделен хостинг, купувал съм няколко домейна, vps съм тествал като го пуснаха в началото, cs сървъри съм купувал няколко пъти и радио няколко пъти :D.

#38 pewdiepie

pewdiepie

Напреднал

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 Мнения:

Публикувано 20 декември 2013 - 16:40

Аз съм ги ползвал дълго време! Всичко е 6.

Почти моментален съпорт по email!

Единствено сме си писали в началото като трябваше да си нагласям днс сървърите понеже незнаех как :DD..

Проблеми съм нямал никога!

Ползвал съм споделен хостинг, купувал съм няколко домейна, vps съм тествал като го пуснаха в началото, cs сървъри съм купувал няколко пъти и радио няколко пъти :D.

Мерси за цялата информация а искам да те питам защо си се отказал от тях проблем ли има?

#39 IPFaN

IPFaN

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 20 декември 2013 - 16:44

Не все още ги ползвам като допълнителен хостинг за някой не чак толкова важни (проекти) работи. Преминах към ICN понеже се нуждая от повече дисково пространство!

#40 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
Уроци

Публикувано 24 декември 2013 - 15:54

Влезнах аз да видя, какво сте писали за оптимизацията, то пак за сървъри си говорим :Д
Айде да кажа, че сървъра, който Влади направи, вече почти година ползваме, без да има нито един проблем. Основно ИПБ форуми се хостват на него, така че... Ако някой има натоварен ИПБ форум, който не върви на споделен хостинг, цената на месец за хостван домейн е 10 кинта, а за няколко домейна - 15 лв/месец
Сървърът е фърчикоптер отвсякъде и тези споделени хостинги, впс-и и прочие, не могат да се сравняват с него.
Сега поемам нов проект, базиран на ипб, та ще се вясвам по-честичко отново.
Добре е, че форумът премина през надявам се последните си финансови несгоди.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни