Към съдържанието

•  

Вече нищо не се прави като хората

Тази тема е архивирана. Това означава, че не можете да отговаряте в нея.
5 отговора на тази тема

#1 rado84

rado84

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 25 септември 2013 - 10:19

Почвам много яко да се нервя и накрая ще си го изкарам на първия попаднал ми пред очите "програмист"!

3.2.0 като го преместиш на друг хостинг енкодингът му си е... мамата и ако успееш да го оправиш то е само за 10-ина мин., след което въпросителните пак се връщат. PHPB3 е бъгав и аутологин при него не върши никаква работа и като че ли е сложен само за украса, а след като успях да намеря и инсталирам 2.3.6 сега пък се оказа, че няма български за нея. Почва да ми писва от програмистката некадърност и накрая ще зае*а всичко, а някой ще бъде ритан в бъбреците докато спре да мърда! :ranting: :ranting: :ranting: :ranting:

#2 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:

Публикувано 25 септември 2013 - 10:41

Грешиш в изводите си.

Всичко което е софтуер, се прави с някакъв алгоритъм на работа, със свойства и функции съобразени с този алгоритъм.

Стремейки се да впрегнеш каруцата пред коня, не прави коня немощен или каруцата скапана.

Има достатъчно информация за видовете енкодици и тяхната обработка от сървърите, както и от начините за работа на приложните софтуери със сървърното обезпечение така че като публикуваш маймунка да видиш маймунка, а като напишеш маймунка да прочетеш маймунка, а не слон. :ad:

Всичко е комуникация и тя, комуникацията си има своите фиксирани закономерности, които с гол ентусиазъм не се научават, а и не могат да бъдат заобиколени.

:)

#3 Tishu

Tishu

Darkness inside me ..

• Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:

Публикувано 25 септември 2013 - 12:26

Сега ми намирисва на нещо това - Нагласяш си енкодинга и всичко е ок, но ако в mysql-a е зададено default енкодинга да е различен .. при нов пост и т.н. ще сменя локацията на таблицата и това може да става при теб. Провери си default локацията на базата данни.

И защо ползваш точно 3.2.0 версията. Първите версии от серия винаги не са добри..

#4 rado84

rado84

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 25 септември 2013 - 12:34

Намерих 2.3.6, инсталирах я и като цъкна на някой линк за български - "can not be found on this server".

#5 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1093 Мнения:

Публикувано 25 септември 2013 - 21:10

Влез в АСР на 2.3.6-> меню Admin->подменю SQL Management и кликни на sql system vars.

Скринвай от ред character_set_client  до collation_server заедно с наличността в клетките им и я постни снимката тук.

А също и какъв Document character set имаш в general configuration.

#6 rado84

rado84

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 25 септември 2013 - 21:29

Майната му! Заключвай тази тема и стига толкова съм си тровил нервите! IPB един енкодинг не могат да направят като хората, други форуми пък не могат да ме запомнят и всеки път пиша юзер и парола като някой индианец... Аре нема нужда! Стига ми толкова нерви! Да си еват майката и от PHPBB3, и от IPS, и от vBulletin!