Към съдържанието

•  

Странни бъгове в ipb

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

#1 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 22 май 2013 - 11:31

Странните и "гадни" ефекти на ipb край нямат.
Отварям тази тема, за да споделяте за всичко странно, което ви се е случвало и сте отстранили, сякаш на магия...

Тъй като ми е още прясно, и ме обзе муза, описах в блога си едни нелеки перипетии които звучат финално като магия... :kick:

#2 jair

jair

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Публикувано 22 май 2013 - 20:27

Ами то...нямам скрийншотове вече, но имах проблеми с пействане на текст от други сайтове, в които има малко по-шашаво форматиране. Два случая.

1. Юзерката поства някакъв имейл получен от не знам си кой, в резултат форума така се омазва, че всички фрази и целия скин под тоя отговор стават на italic. Бутони, никове, брой мнения, самите мнения, абсолютно всичко. Правих бъг репорт, написаха ми could not reproduce, теглих им една майна и си редактирах темата.

2. Още по-сериозен случай, един пич беше постнал почти цяла уеб страница, в смисъл хванал си човека текста, ма завлачил с копирането и колоните отстрани и отдолу и какво ли не. Тук бъга беше страшен, темата пак се счупи, но по такъв начин че всяко ново мнение добавяше в мнението на пича, който беше направил копи/пейст а не излизаше отделно. Освен това мненията заемаха цялата ширина, а не е лявата колона с профила да е отделена. С редактиране не се оправи. В паниката заключих темата, отключих я и и вече можеше да се редактира оригиналното мнение.

Поиграх си малко да ги дублирам тия проблеми, ама не можах. Викам си само дано по-рядко се случва и така :)

#3 Tishu

Tishu

Darkness inside me ..

• Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 23 май 2013 - 08:20

Spoiler

#4 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 23 май 2013 - 10:38

Месец ли? Те бъговете с редактора не са спирали откакто е въведен в IPB в този си вид!

#5 D-rA

D-rA

Луд умора няма

• Админи
  • PipPipPip
  • 1089 Мнения:
Уроци

Публикувано 23 май 2013 - 10:45

И аз стигнах до това заключение - че редактора "сговнясва" в неясен момент и някакво случайно съвпадение на условности целия алгоритъм на форума.
И защо не си направят свой редактор - няма кой да каже.
Ще имаме още любопитни битки :kick:

#6 jair

jair

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 124 Мнения:

Публикувано 23 май 2013 - 11:43

Отнемало прекалено много ресурси, след като има цели софтуерни компании занимаващи се с правене на редактор, не може да се очаква фирма която не и е основна дейност да се справи на подобно ниво. Официален отговор повтарян много пъти :) Проблема идвал основно от конверсията в bbcode, от там изскачали повечето проблеми.

Просто цитирам малко каквото съм чел по темите във форумите на ipb :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни