Към съдържанието

•  

Системата за архивиране в IPB

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

#1 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 11 март 2013 - 18:59

Всички знаем, че преди доста версии, IPS въведоха тази система във форума с обещанието, че тя ще донесе изключително предимство по отношение на бързината на форума и натоварването, защото старите теми нямало да пращат излишни заявки и.т.н.
Искам да разбера вашето мнение и дали я ползвате.
Моите впечатления са, че това е една абсолютна глупост, която освен всичко друго е доста некадърно направена с оглед на настройките и. Темите стават абсолютно неизползваеми и разархивирането им отнема време, освен ако ръчно не пуснеш Task-a.
И не съм забелязал подобрение в производителността на форума.

#2 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 11 март 2013 - 19:19

Това в коя версия са го добавили, сефте го виждам? По принцип, ако структурата на една база данни е правилно направена - обемът на данните не би трябвало да има особено голямо значение за скоростта на работа, така че няма особено голяма логика, да има някакъв силно забележим ефект.

#3 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 415 Мнения:
Уроци

Публикувано 11 март 2013 - 19:23

Структурата на базата на IPB ме дразни много в едната част, а именно таблицата posts - всички мнения в една таблица. И какво става накрая, имаш база от 2 гб, от която 1,7 гб са ти само от тази таблица.

#4 Tishu

Tishu

Darkness inside me ..

• Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 11 март 2013 - 21:31

Структурата на базата на IPB ме дразни много в едната част, а именно таблицата posts - всички мнения в една таблица. И какво става накрая, имаш база от 2 гб, от която 1,7 гб са ти само от тази таблица.

Това е проблема на IPB-то действително. Най-лесно е да се хванат модераторите и да почистят кошчето, неактивни, неадекватни теми и всичко става ок :)

#5 merani1

merani1

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 74 Мнения:

Публикувано 08 септември 2014 - 11:08

Здравейте,

архивната система на IPB работи ли за версия 3.2 ? :) 

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни