Към съдържанието

  •  

IP Board 3.2.0 Част 2


  • Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

#1 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 24 март 2011 - 18:31

За да не става много голяма предишната тема ( Линк към първа част ) отварям друга тема и минавам направо към нещата :)

1) Подобрена система на Apps

1.1 Позволяване/Забрани на apps

Прикачен файл  1.png   44,71K   44 Брой сваляния

1.2 Таb за правилата (Permissions)

Прикачен файл  2.png   35,61K   44 Брой сваляния

1.3 Tab Global Caches

Прикачен файл  3.png   36,27K   43 Брой сваляния

1.4 Ъпдейт проверка

Добавени са две нови полета в информацията за аппс чрез които ще може да се проверява за нови версии на модовете.

Прикачен файл  4.png   39,54K   42 Брой сваляния Прикачен файл  5.png   70,15K   42 Брой сваляния

1.5 Sphinx Cronjobs

Прикачен файл  6.png   25,29K   10 Брой сваляния Прикачен файл  7.png   52K   8 Брой сваляния

2) Изглед на скина

Както повечето от вас знаят за няколко години и-нет средата доста се промени.Излезнаха няколко нови версии на езиците както и нови технологи.Та IP са решили да поработят в/у тези неща и са подобри доста елементи.... нагледно:

2.1 Основния скин ще бъде оптимизиран доста за работа с 3rd party което ще допринесе до по-лесно едитване на сорс кода.
2.2 Модернизиране на скина в насока CSS3

Зоните на които са наблегнали основно са:
Global wrapper , Forum view , Topics view , Profile , Calendar , Registration , Moderation , View New Content , Posting Screen , Redirect Screens.


Ето и малко скриинове:

Прикачен файл  1.png   13,09K   7 Брой сваляния Прикачен файл  2.png   13K   7 Брой сваляния Прикачен файл  3.png   11,74K   5 Брой сваляния Прикачен файл  4.png   12,1K   5 Брой сваляния

Прикачен файл  5.png   8,87K   6 Брой сваляния Прикачен файл  6.png   12,86K   5 Брой сваляния Прикачен файл  7.png   10,01K   4 Брой сваляния

Прикачен файл  8.png   16,95K   4 Брой сваляния

3) Споделена медия (Shared Media)

С няколко думи - Всички ваши файлове които сте прикачили ще се съхраняват във "Вашета медия".Целта е да се създаде една идеална подредба на файловете на един потребите и винаги да има лесен достъп до тях.Ще е възможно само с един/два клика да добавяте снимка от галерията ви в коментар/тема както и на други места.

Прикачен файл  1.png   19,21K   6 Брой сваляния

Прикачен файл  2.png   28,27K   7 Брой сваляния

Потребителите ще имат възможност да споделят и събития:

Прикачен файл  3.png   37,78K   5 Брой сваляния

Прикачени файлове:

Прикачен файл  4.png   91,15K   6 Брой сваляния

и файлове:

Прикачен файл  5.png   85,68K   6 Брой сваляния

За по-голямо удобство ще има и вградена търсачка както и всичко ще е съвместимо с AJAX:

Прикачен файл  6.png   29,72K   4 Брой сваляния

4) Система за Тагове

Както Invision спомена в един коментар IP са се насочили към съчетаването на модове към основния пакет на форума.И тук случая е така ,и ни представят Таг системата си.Повечето от вас (надявам се) знаете какво е значението на таговете и кючовите думи за СЕО-то и след като това вече ще е вградено се надявам СЕО-то да се подобри многократно (предполагам че при следващата версия на СЕО модула ще бъде добавено).

Та етоя и нея:

Прикачен файл  1.jpg   26,16K   5 Брой сваляния Прикачен файл  3.jpg   29,79K   5 Брой сваляния

Прикачен файл  2.jpg   16,21K   3 Брой сваляния


Ето и как изглежда мода в админ панела:

Прикачен файл  4.jpg   97,12K   6 Брой сваляния

Прикачен файл  5.jpg   40,72K   6 Брой сваляния

5) Системата за доклади (Report center)

Тук нещата няма да ги представям с много подробности.

Общо взето системата е подобрена и оптимизирана.В админ панела са добавени опций за групите и по-специално кои да виждат центъра и кои не.Това е полезно ако искате да имате специална група само за това.
Като цяло се е наблегнало на оптимизацията.Премахнати са много заявки до базата данни ,а останалите са променени.




Обобщение: Мисля да не е много дълго ... общо взето - Искам да излиза 3.2.0 вечееееее :cry: :cry: :cry:

#2 beBoss™

beBoss™

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 51 Мнения:
Уроци

Публикувано 25 март 2011 - 04:16

Много добре изглежда. Дано не дава много ядове след ъпдейт обаче, че ще има пак рев по форумите :D
Аз също следя много, как вървят нещата и определено ще е нещо добро. Лично на мен са ми омръзнали дървените рамки, а както виждаме от снимките правят всички форми по заоблени, както и гледах видеота за бързите коментари и дори и за известията, когато някой е пуснал коментар вече, абе много добре върви , много радва, много леко и идейно :)

#3 Guest_vesssko95_*

Guest_vesssko95_*
  • Guests

Публикувано 26 март 2011 - 12:35

Харесва ми.Обаче остава въпроса каква ще бъде защита и проверка за нулираните версии...

#4 Guest_Data_*

Guest_Data_*
  • Guests

Публикувано 26 март 2011 - 13:36

Аз ще я пробввам като излезне :)

#5 beBoss™

beBoss™

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 51 Мнения:
Уроци

Публикувано 26 март 2011 - 15:33

Харесва ми.Обаче остава въпроса каква ще бъде защита и проверка за нулираните версии...


Каквато и да е, няма да е проблем да се нулира стига да я има пусната в интернет. А това 100% ще се случи ;)

#6 Guest_vesssko95_*

Guest_vesssko95_*
  • Guests

Публикувано 26 март 2011 - 18:43

Каквато и да е, няма да е проблем да се нулира стига да я има пусната в интернет. А това 100% ще се случи ;)

Това ми е ясно,но се чудя дали защитата и проверката за идентичност ще бъде по-добре направена от 3.x.x?

#7 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 26 март 2011 - 19:37

Че на 3.х.х си е идеално , това че някои ползват скапани релайзи на някои 15си годишни "Хакери" неозначава ,че не се нулват както трябва :)


0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни