Към съдържанието

  •  

Промени и подобрения в Invision BG


  • Влезте в профила си за да пишете
126 отговора на тази тема

#81 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1095 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 септември 2010 - 20:58

Форумът вече е на нов хостинг и ако четете това, значи вече DNS-ите и при вас за обновени и сочат към новия хост :)
Както виждате, вече сме с нова версия и нова визия :dance:
Има още няколко дреболийки за дооправяне, но като цяло би трябвало всичко да работи коректно :thumbup:

Честито :clapping:
Само за инфо: Преди малко, когато влязох, се виждаше старата версия - чистих кеша на мозилата и все тая. Тръгнах и описах тук какво се случва - но при преглед, преди публикуване, се рефрешна към новата и сега всичко е ок. :rolleyes:

#82 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 септември 2010 - 21:05

Грешката беше моя - бях пропуснал да обновя избора на скин на потребителите да бъде новия :)
А стария го държа още с цел копиране на някои скриптове и код :)

#83 MartoTG

MartoTG

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 280 Мнения:
  • IPB версия:3.3
  • Форум URL
  • Град:Велико Търново
Уроци

Публикувано 17 септември 2010 - 21:38

Уау, бих казал че новата визия е страхотна! И новите неща... Браво. :thumbup:

п.с. един незначителен дефект, когато съм във файлов архив тоест бутона "файлов архив" е active, "още" се измества на долния ред

п.с. 2 този таг при мен не работи:

[click][/click]

Прикачени файлове



#84 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 септември 2010 - 16:07

Системата за уроци, работи вече с теми за дискусия. Така беше още при стартирането на този форум и изглежда е по-удобно, защото по-този начин коментарите и въпросите към уроците се забелязват веднага. Всички уроци вече имат генерирани теми за дискусия, а коментарите към уроците са конвертирани като коментари към темите за дискусия.
Във връзка с това ще забележите доста стари теми във форума от раздела за уроци, които са "вдигнати" и са с днешна дата :)
Нормално е, просто си маркирайте целия раздел като прочетен :)

#85 eneos

eneos

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 297 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 септември 2010 - 14:58

Супер! Честито. И любимия ми скин е на линия. :clapping:

#86 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 22 ноември 2010 - 22:45

Премахнат е лимита от 5 задължителни мнения за потребителите във форума за да ползват файловия архив. При новия начин за одобрение и активиране на потребители, това вече не е необходимо :)

#87 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 12 юни 2011 - 16:43

Виждам вече ,че започнаха да излизат и модове за 3.2.х и скоро ще има нов раздел за тази версия.Точно кога не се знае , все пак модовете са на бета основата и не се знае дали ще са сработени с официалния релайз.

#88 petio

petio

    Web Developer

  • VIP
  • PipPipPip
  • 139 Мнения:

Публикувано 12 юни 2011 - 17:05

Виждам вече ,че започнаха да излизат и модове за 3.2.х и скоро ще има нов раздел за тази версия.Точно кога не се знае , все пак модовете са на бета основата и не се знае дали ще са сработени с официалния релайз.

А докато се пусни официалния релайз ще има доста време ;)
Затова може от по-рано да ги направите и да си пише, че са за Бета версията :)

#89 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 12 юни 2011 - 17:40

Ако има повече от 10 мода/скинове ще направя раздели.

П.С и ако има развитие на модовете/скиновете.

#90 Guest_SamoSpartak_*

Guest_SamoSpartak_*
  • Guests

Публикувано 12 юни 2011 - 17:45

Аз вече намерих, скинове към 5-6 които работят за 3.2.x.
Прави раздела, и ще ги кача :)

#91 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 12 юни 2011 - 20:12

Не виждам смисъл от подобно нещо на този етап!

Бета версиите са САМО за тестове, за нищо друго. Служат и за начален бета превод и за тестове на модификациите към тази версия. С излизането на следващите бети и после на финалната версия, всички излезли модове и скинове ще търпят постоянен ъпдейт и промяна. Кой ще се занимава постоянно да обновява всяка една модификация, качена тук до последна версия???

Така, че не се занимавайте с глупости, тествайте си бетата като имате желание и се заредете с търпение за още 1-2 месеца!

#92 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 22 юни 2011 - 23:43

От 1.07.2011 се спират регистрациите във форума. От 1.08.2011 форума преминава в режим "само за четене".
След ъпгрейда на форума ще се реши в какъв точно формат ще продължи да действа форума и дали ще има възможност за регистрации. Възможен е и вариант на изтриване на всички регистрирани потребители до момента и регистрация на различен принцип!

#93 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 юли 2011 - 19:24

Във връзка с бъдещия ъпгрейд на този форум и промяна на начина по който ще протичат дискусиите в него, искам да уточна някои неща отново :)

Остават модулите за Файлове (където се качват модификациите) и за Уроци. Към тях няма да има теми за дискусии.
Няма да има и раздел за проблеми и въпроси, защото не се ползва по предназначение.
Вместо него ще има система, където ще могат да се създават така наречените "билети" с аргументирани въпроси и подробна информация за форума :)
Но всичко това след около 2-3 месеца :)

#94 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 31 юли 2011 - 11:08

Промените започнаха.

Като за начало 850 акаунта бяха премахнати от форума :)

#95 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 28 януари 2012 - 00:02

От утре форума преминава в режим пускане на 'Билети'.
Това са пак вид теми, но към специална система към форума. Там ще можете да задавате своите въпроси и проблеми и да получавате отговор, ако сте задали конкретен и ясен въпрос в съответната категория.
Форумните раздели, съществуващи в момента, ще бъдат заключени за пускане на нови теми в тях!

#96 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 април 2012 - 18:03

Форумът е ъпгрейднат до версия 3.3.1. Заедно с това реших да направя и няколко организационни промени по форума :)
Тъй-като системата за билети не се оказа сполучлива идея, въпреки че вършеше работа, реших да я изключа. Съвместима е с тази версия на форума, но се получава излишно разпиляване. Може би за форум с много потребители ще върши работа да се канализират нещата, но при нас е излишно. Отделно автора на система заби на версия бета 2 и го мързи да оправи елементарни неща...

Направих известно подреждане на разделите, премахнах няколко, които от много време не вършат никаква работа... Има си вече отделен раздел за новини и любопитни неща около IPB. Пускането на теми за въпроси и проблеми ще става, както и преди в раздела за това... Имате директен линк горе в менюто за бързо пускане на тема в избран раздел. Още няколко дребни оптимизации и подреждане ще има. Скинът е нов, на мен ми допада поне...
Идеята ми е всичко да е по-изчистено и лесно за достъп и четене. Надявам се да ви хареса :)

#97 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Уроци

Публикувано 19 април 2012 - 21:50

:cheers: Добре се е получело.Определено лекия скин е за предпочитане.

#98 MartoTG

MartoTG

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 280 Мнения:
  • IPB версия:3.3
  • Форум URL
  • Град:Велико Търново
Уроци

Публикувано 05 май 2012 - 17:25

Форумът както винаги изглежда много добре и от към външен вид и от към функционални решения. Все пак това е invision.bg и Invision. :cheers:

DoubleWay, може ли да се свържа с теб по някакъв начин? :D

#99 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 14 август 2012 - 21:51

Форумът е на нов хостинг. Благодарности на Илия Горанов, който ме научи как да "излъжа" хостингите така, че форума да се прехвърля буквално за часове на ново място. Скоро ще пусна урок за това :)
Ако забележете проблеми, пишете. Скоро ще направя портала начална страница и може би леки промени по скина :). Ъпгрейднах и до последната версия на форума :)

#100 pgplamen

pgplamen

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 313 Мнения:

Публикувано 14 август 2012 - 23:09

Бих казал че в момента форума лети направо ти завиждам. :ag: Днес един или два пъти нещо не ме пусна да вляза или ми даваше страна препратка. Единия път изписа нещо от сорта изчакайте докато ви прехвърлим или нещо от сорта и не ме логна. Мога ли да попитам това VPS ли е или споделен хостинг интересно ми е от гледна точка производителноста.


0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни