Към съдържанието

•  

- - - - -

ePay

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

#1 Guest_MvP_*

Guest_MvP_*
  • Guests

Публикувано 07 юли 2010 - 15:18

Здравейте. Как мога да интегрирам плащане чрез ePay в ip.subscriptions?

#2 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2010 - 11:39

Да кажат запознатите, ако го няма вече направено съм навит да се пробвам да го интегрирам :)
Нищо не обещавам... ще хвърля око тия дни.

Предполагам, че става дума за плащания по микросметка, не за виртуален POS терминал?

#3 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2010 - 13:00

Epay предлага много удобен бутон във вид на html код. Мисля че няма да е проблем да се интегрира в някой шаблон :)

Ето тук в тази тема има активна форма: http://invisionbg.co...findpost&p=3630

#4 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 09 юли 2010 - 19:06

Шефе, това ясно, ама човека пита за IP.Subscriptions - като платиш - автоматично получаваш достъп до даден раздел във форума.
Тия с бутоните - като платиш и собственика на сайта получава e-mail, че е платено.
А тук става дума за API-то на ePay.bg, дето ти праща автоматично уведомление на сървъра, че има успешно плащане.

API-то на ePay.bg е елементарно, но не съм си играл с IP.Subscription... ще видя какво може да се направи.

#5 Guest_MvP_*

Guest_MvP_*
  • Guests

Публикувано 11 юли 2010 - 11:39

Имате ли напредък с интеграцията?

#6 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 11 юли 2010 - 23:12

Мисля по темата в момента... май ще стане, ама не обещавам срок.
Евентуално края на седмицата дето идва.

Да попитам нещо - системата subscriptions поддържа няколко вида плащания:
НОРМАЛНИ, RECURRING и UPGRADES...
И трите ли ти трябват за ePay.bg?

В общи линии почти съм напреднал, ама не съвсем :)

#7 ClubS1

ClubS1

Нов

• VIP
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 13 юли 2010 - 18:50

Помощ за нешо такова http://www.kaldata.c...p=subscriptions

#8 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 15 юли 2010 - 22:04

Помощ за нешо такова http://www.kaldata.c...p=subscriptions

Това сега как да го разбирам? На Kaldata няма ePay плащания.
Трябваше да се регистрирам, за да видя, че нищо няма!
Всъщност питаш ли нещо или... не става ясно какво искаш?

Щото се коментира темата за плащане с ePay, аз казвам, че е солжно, а ти казваш "Помощ за нещо такова" и даваш линк - аз очаквам, че като кликна линка, ще ми помогне някак си. Сложи поне една въпросителна ако е въпрос!

#9 ClubS1

ClubS1

Нов

• VIP
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 16 юли 2010 - 13:54

Това сега как да го разбирам? На Kaldata няма ePay плащания.
Трябваше да се регистрирам, за да видя, че нищо няма!
Всъщност питаш ли нещо или... не става ясно какво искаш?

Щото се коментира темата за плащане с ePay, аз казвам, че е солжно, а ти казваш "Помощ за нещо такова" и даваш линк - аз очаквам, че като кликна линка, ще ми помогне някак си. Сложи поне една въпросителна ако е въпрос!

Извинявам се ако не е било не на място.
Мисля, че става въпрос за IP.Subscriptions.
В предишна версия на инвижън съм виждал че може да се използва paypal, както и други системи за разплащане.
На мене ми трябва точно такава система, за да се абонират за екстри в сайта.
Калдата съм дал за пример. Там се плаща с paypal и SMS. Добавянето на други системи като epay обогатява възможностите.

#10 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 17 юли 2010 - 00:32

Мда де - IP.Subscriptions е безплатен Application към IP.Board 3.
Инсталира се, конфигурира се и вече приемаш плащания.
Просто IP.Subscriptions не работи с ePay - в него има вградени няколко други pay процесори.
Всъщност този Application ти прави настройките на форума и ти сменя групите на потребителите според приетите плащания. А самите плащания минават през едни pay-api, като има вградени за най-популярните процесори.

И аз в момента точно това правя - свързвам IP.Subscriptions с ePay...
От сега да предупредя, че api-то, което ще напиша, няма да е безплатно.
И няма да е безплатно по една проста причина - очевидно, който го използва, ще събира пари от някого.
Още не съм решил, каква ще бъде цената, но няма да е смъртоносна...

Пък ако видя, че има живот за такова api, ще допиша още api-та за eBG.bg и за по-известните SMS оператори в България - Mobio и Wisdom (доколкото съм запознат).

#11 ClubS1

ClubS1

Нов

• VIP
  • Pip
  • 14 Мнения:

Публикувано 18 юли 2010 - 00:41

Мда де - IP.Subscriptions е безплатен Application към IP.Board 3.
Инсталира се, конфигурира се и вече приемаш плащания.
Просто IP.Subscriptions не работи с ePay - в него има вградени няколко други pay процесори.
Всъщност този Application ти прави настройките на форума и ти сменя групите на потребителите според приетите плащания. А самите плащания минават през едни pay-api, като има вградени за най-популярните процесори.

И аз в момента точно това правя - свързвам IP.Subscriptions с ePay...
От сега да предупредя, че api-то, което ще напиша, няма да е безплатно.
И няма да е безплатно по една проста причина - очевидно, който го използва, ще събира пари от някого.
Още не съм решил, каква ще бъде цената, но няма да е смъртоносна...

Пък ако видя, че има живот за такова api, ще допиша още api-та за eBG.bg и за по-известните SMS оператори в България - Mobio и Wisdom (доколкото съм запознат).

Сега вече е ясно всичко.
Чакам развитието на въпроса.
:)

#12 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 18 юли 2010 - 23:12

Всъщност някой използвал ли е досега IP.Subscriptions с версия 3.0.5 или 3.1.1?
Защото аз като започнах да пиша gateway за ePay не бях ползвал досега IP.Subscriptions и не знаех какво може да се прави с него.
Та се наложи първо да го поразуча... ето какво открих:

Могат да се конфигурират:
  • Gateway - платежни системи;
  • Пакети - пакети за абонамент;
  • Валути и обменни курсове - в които се посочват цените на пакетите.
Отделно могат да се преглеждат транзакциите, ама нещо не е много измислено.
Плюс, че има системен лог - на коя дата какво се е случвало.

За всеки пакет се настройва потребителска група.
Когато някой потребител поръча пакет и го плати, неговата потребителска група се сменя от текущата в групата от пакета.
След като изтече срокът на абонамента, потребителят се връща в първоначалната си група.
След това - за групата, която ползва платените пакети могат да се настроят съответните настройки за достъп до различни допълнителни ресурси.

Има няколко различни вида плащания:
  • Просто си купуваш абонаментен пакет - избираш пакет, плащаш го с някоя система, получаваш пакета за определено време;
  • Продължаване на изтичащ пакет - вече имаш купен абонаментен пакет, който изтича, кликваш на бутон за продължаване и доплащаш за още един период от същия пакет, като срокът се удължава с времето на пакета от датата на изтичане напред;
  • Upgrade плащане - имаш купен един пакет, но искаш да го надградиш до по-скъп пакет. Доплащаш разликата в цените на двата пакета и получаваш новия пакет.
  • Recurring плащане - доколкото разбирам, този вид плащания се извършват автоматично от системата на датата на изтичане на купения пакет. Примерно купувам пакет за 1 месец, на последния ден преди да изтече, системата автоматично си дръпва съответната сума от някаква сметка и се продължава пакета с още 1 месец. Ако не искаш да бъде продължен - трябва изрично да го откажеш преди изтичането срока на избрания пакет.

По първия вид плащане, просто купуване, всичко е ясно и вече е готово и работи с ePay.bg
По втория вид плащане, продължаване, също всичко е вече ясно и е готово и работи с ePay.bg
По третия вид плащане, upgrade, не мога изобщо да разбера как работи IP.Subscription... конфигурирах всичко, излезе ми менюто за правене на upgrade, имам два пакета - единия за 10 долара, другия за 20 долара. Купувам този за 10 долара, после ми дава да ъпгрейдна до този за 20 долара. Ъпгрейдвам и нищо не става! Някой знае ли как се използват тия ъпгрейди?
По четвъртия вид плащане, recurring, изобщо не разбрах как да го направя да работи това нещо. Това, което видях в screenshots към IP.Subscription системата така и не можах да го изкарам в менюто за купуване на пакети. Всъщност дори не съм 100% сигурен, че това плащане работи така, както съм описал по-горе, но оставам с такова впечатление. Ако е наистина така - значи просто няма как да стане да работи с ePay, защото те искат изрично ауторизиране на всяко плащане от потребителя. Евентуално би могло да стане с някой модул за месечни сметки на ePay, но това те не го дават за тестови акаунти и нямам идея как точно се свързва.

Та може ли някой да каже как да конфигурирам IP.Subscriptions така, че да заработи с upgrade плащания?

Другото е готово за ePay и ще ми трябват още 2 дни да изчистя всички бъгове (за съжаление още има малко) и да го направя така, че да може да се конфигурира...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни