Към съдържанието

•  

Урок за Highslide вместо Lightbox в IPB

• Влезте в профила си за да пишете
61 отговора на тази тема

#41 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 март 2013 - 12:27

АМи на предната страница, но внимателно прочети всичко: http://invisionbg.co...-ipb/#entry6720

При мен Hook-a работи с изключение на Header-a и Caption-a. Изобщо не се появяват. Нямам и иконката Save.
Иначе отварянето в оригинален размер тръгна :)

Едит 2: Инсталирах го на 3.3.4 - всичко си бачка!
Не е в Hook-a значи проблема...
Едит: Като допиша в админ панела този допълнителен код се появява нещо, дано те насочи:

hs.captionEval = 'this.a.title';
hs.headingEval ='this.a.title';

#42 GetOut

GetOut

Нов

• Потребители
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 19 март 2013 - 22:53

не става като на предната страница...

#43 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 19 март 2013 - 23:03

Руснаците казват за такива случаи - "кривие руки" :ag:

#44 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 00:06

Ся ша я видим ние тая работа...

Шефе, пак да те питам - сигурен ли си, че шаблона ти е ОК? Щото при мен прикачените снимки излизат по доста различен начин!? А аз правя ЧИСТАК БЪРСАК нова инсталация на гол сървър и го правя от оригинално копие, което съм купил от IPS...

Проблемът с headers & captions са по някакъв начин свързани с HTML кода, който се генерира... още не знам защо и как, но ще потърся.

Мога ли да те замоля, да ги закоментираш тия два реда в JS-а, че да мога да тествам, защото този проблем при мен го няма!
Имам предвид за header и caption

Също, за целите на тестването, да попитам - какъв е сорс кода на следния шаблон в твоето копие:
Topic view -> show_attachment_title

Защото като гледам, май моя шаблон и твоя шаблон в тази част нещо се разминават!?
Ще замоля и някой друг, ако има копие на този шаблон от оригиналната тема, да го сподели тук!

Ето го сорса на моя шаблон:

<div id='attach_wrap' class='clearfix'>
    <h4>{$title}</h4>
    <ul>
        <foreach loop="attach:$data as $file">
            <li class='<if test="attachType:|:$type == 'attach'">attachment</if>'>
                {$file}
            </li>
        </foreach>
    </ul>
</div>

#45 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 00:13

Ама аз писах по-горе, че явно проблема е в скина или инсталацията ми. На 3.3.4 ми тръгна всичко точно както го казваш, значи хука си бачка.
По скоро ми се иска да го интегрираш универсално в останалите модули на IPS, ако можеш. Ще спести часове редактиране на шаблони и особено ако сложиш нов скин.... :kick:

<div id='attach_wrap' class='clearfix'>
<h4>{$title}</h4>
<ul>
  <foreach loop="attach:$data as $file">
   <li class='<if test="attachType:|:$type == 'attach'">attachment</if>'>
    {$file}
   </li>
  </foreach>
</ul>
</div>

#46 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 00:43

Цъ, при мен беше проблема, вече е оправен... Обърках се за скина, защото при теб снимките излизаха в параграфи и една под друга, а при мен излизат в списък с LI тагове... и си мислех, че са ни различни скиновете.

Оказа се, че драмата е другаде - аз като закача снимките в мнението, не ги поставям в съдържанието и тогава системата ги прелиства отдолу, а ти ги добавяш в текста на мнението, заради което те влизат като параграфи... Т.е. темата е една и съща, просто влизаме в различни сценарии на темата, от което се получават различни изходни кодове.

А проблемът с header и caption се получаваше, защото те са дефинирани като DIV и когато са разположени в параграф, това е некоректно, тъй като DIV е блоков елемент и не може да се поставя в параграф. Смених тага на това нещо от DIV на SPAN и се оправи :)

Ето и новата версия.

Сега ще видя като как да го закача и на другите картинки - които са с [img] таг поставени в мнение...
После ще видя и на другите хави как да стане...

Прикачени файлове

#47 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 00:45

Велик си :clapping: :cheers: :poklon:
Да качвам ли финала във файловете тука или още ще работиш по него?

#48 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 01:52

Изчакай, тия дни ще се опитам да го закача и на [img] таговете, както и в галерията и в content...
Ако стане - тогава ще го качваш...
Ама ще му шибна още една настройка - на какво и как да се закача!

#49 pgplamen

pgplamen

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 313 Мнения:

Публикувано 20 март 2013 - 07:24

Тъкмо се бях навил да го тествам но явно ще се изчака. :cheers:

Тъкмо се бях навил да го тествам но явно ще се изчака. :cheers:

#50 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 12:42

Илия Горанов, малко встрани от темата, но можеш ли да напишеш Hook, който да интегрира Like системата от темите да се ползва и в статусите? :)

#51 pgplamen

pgplamen

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 313 Мнения:

Публикувано 20 март 2013 - 15:17

Ето ка ксе получи при мен.

Прикачени файлове

#52 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 23:06

Тия статуси не ги ли дъвкахме преди известно време? Не мога...
В случая, този Hook за Highslide е супер прост - той само модифицира шаблона.

Дай някакъв пример да видя и ще ти кажа...
Дай пример за Like системата и дай линк да ги видя тия статуси? Аз не ги ползвам и не ги знам къде са?!

Пламене, мисля, че си е съвсем работещо?!

#53 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 23:41

Току що ти харесах горното мнение. Искам да мога да го правя и в статус стената тук: http://invisionbg.com/statuses/all/

#54 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 20 март 2013 - 23:59

Така, айде сега, който иска Hook-а за Highslide да работи не само с атачнати файлове, но и с другите картинки, да даде примери - къде го иска!

Стана дума за IP.Gallery и IP.Content - дайте да го видя как изглеждат, защото аз в момента не ги ползвам...
Но мисля, че ще стане!

Дай за другото да го отделим в отделна тема, а?
Това с харесването на мнение - вградено ли е или е допълнителна система?

#55 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 21 март 2013 - 00:18

Зарежи за статусите, само питах....

За IP. Downloads и за IP. Gallery съм писал тук: http://invisionbg.co...3x/page___st__2
При IP.Content става още по-шибано, защото там кода не е в шаблоните на скина, ами си има отделни шаблони за статиите към модула.
Макар че урока е стар, за галерията трябва да има начин и чрез шаблона, но нямам инсталирана галерия в момента за да видя. Мог да погледна при pgplamen утре евентуално....

Да бачка с [img] BBCode-a можеш ли да го направиш?

#56 poznai

poznai

IP.Board user

• VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Уроци

Публикувано 21 март 2013 - 01:33

контента даже lightbox не ползва по подразбиране, щото там нещата са по-къстам
ако искаш примерно в статиите да го ползваш се добавя това в темплейта им:
{parse template="include_lightbox" group="global" params=""}

#57 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 22 март 2013 - 02:14

Нова версия... Вече е добавена поддръжка и на [img] таговете, като в настройките има три нови настройки:
1. Дали да се прилага на [img] таговете или не
2. Максимална широчина
3. Максимална височина

Втората и третата настройка са удобни, защото може да се зададе например 100 и 100 и така, ако някоя картинка е по-малка от 100 х 100 пиксела, върху нея няма да се приложи Highslide. Това ще е удобно, тъй като малките снимки не е необходимо да се разгъват.

За интеграция с Галерия и Downloads, трябва да ги видя някъде инсталирани, по възможност с default темата.

Прикачени файлове

#58 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 22 март 2013 - 13:41

Втората и третата настройка са удобни, защото може да се зададе например 100 и 100 и така, ако някоя картинка е по-малка от 100 х 100 пиксела, върху нея няма да се приложи Highslide. Това ще е удобно, тъй като малките снимки не е необходимо да се разгъват.

Това е хубаво като опция, но може ли да има опция img тага да намалява големите "чаршафи". Тоест да действа както при прикачените файлове, да се умали до зададени размери и да се отваря чрез Highslide :)

п.п. Правя нов демо форум, ще кача галерията и файловата система и ще ти пратя админ акаунт на ЛС да видиш дали ще може за там :)

#59 Beatfan

Beatfan

Invisionizer

• Админи
  • PipPipPip
  • 3444 Мнения:
Уроци

Публикувано 27 март 2013 - 19:13

Илия Горанов изчезна някъде :P

#60 Илия Горанов

Илия Горанов

Напреднал

• VIP
  • PipPipPip
  • 268 Мнения:
Уроци

Публикувано 05 юли 2013 - 10:29

Мда, Илия участва в екипа, дето пише софтуера за изборите и затова изчезна някъде в началото на май, ама се върна :)

Да попитам, само при мен ли не работи в новата версия? Аз съм с 3.4.5 и нещо спря да работи!
Ако някой е с новата версия, може ли да потвърди при мен ли епроблемът или във версията?

Направих един ъпдейт и всичко спря да работи, да му се не види и версиите, да му се не види.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни