Към съдържанието

  •  

За връзките към темите в ipb4


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Contributor

Публикувано 21 February 2016 - 00:49

Лека полека взех да се пренасочвам и ориентирам към 4-ката, но след инсталация на целия пакет, с всичките му приложения и указване за заглавна страница още по време на инсталацията, да е цмс-а, а не форума, връзките ми са от типа:

домейн/index.php?/forums/topic/1-welcome/

 

Със същия пакет от приложения и начална страница на цмс, под 3.4, линковете изглеждат така:

 

домейн/topic/1-welcome/

 

Та, за чий са ми index.php?/forums в дреса? Не питам от естетична гледна точка, а защото ако след ъпгрейд, връзките ми станат с тази добавка, всички индексирани връзки от гугъл няма да се зареждат вече.
Пуснах форума на официалната им страница - там са без index.php?/forums, но и не ползват контента.
Ако някой има мнение по въпроса... Ако не, ще инсталирам наново с начална форума, да видя разлика ще има ли..

 

п.с.: дадох му от админ панела по подразбиране форума да е начална страница и /forums изчезна от линковете. Остана тва index.php?/
Ква е тая простотия... И 2/3 от опциите в админ панела на 3.4 ги няма в 4. Явно са сметнали че няма нужда от тях, но някак всичко ми седи прекалено скопено и съм все едно с вързани ръце.

 

п.п.:добре, във FURL опциите може да се модифицира и да разкарам forums/ когато за начална съм дал да е контента.

А index.pho?/ се разкарва с активиране на rewrite urls и ,htaccess файла. Ебати зора.



#2 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3,444 Мнения:
Contributor

Публикувано 23 February 2016 - 19:29

Предстоят ти много много неприятни изненади и абсурди. Аз спрях на 4..0.12 и не съжалявам. От там нататък простотията превзе всички граници. Въобще не ме ебе за секюрити кръпки и прочие... Да си я начукат бъгавата насрана система. 



#3 napster

napster

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 46 Мнения:

Публикувано 28 February 2016 - 22:39

Ще може ли  линк за сваляне...




0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни