Към съдържанието

  •  

Apple-touch-icon


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1,095 Мнения:
Contributor

Публикувано 23 September 2013 - 21:50

Входът към форумите ви от мобилни телефони iPhone, iPad, iPhone Retina & iPad Retina, предизвиква  трупане на грешки в сървъра,

поради липсата на такива картинки в плаформата ipb.

Браузерите им издирват вместо favicon.ico картинка в рут директорията с вид: apple-touch-icon-72x72.png,

като тази картинка следва да фигурира в 4 различни размера - за всеки от моделите, или 57х57,72х72,114х114, 144х144.

Тази картинка /каквато си харесате/ символизираща сайта ви, лесно се получава с този генератор.

Получавате и 4 кода, които се пастват в head на глобал темплейт или в рут директорията на форума.

 

Очаквам скоро посещение във форума си от марс_нет_ианец и си рисувам подходяща картинка за марсобраузера :kick: :yahoo: :ad:


ПП. Като всичко правено от хора и тоя генератор прави грешка - най-малкия размер картинка се получава от него без фиксиран размер /докато в линка който е за публикуване е посочен точно/. Имайте го в предвид и допълнете името и с 57х57 преди да ги качите.



#2 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3,444 Мнения:
Contributor

Публикувано 23 September 2013 - 21:57

Бахти колко са нагли - думи нямам. Верно си мислят, че целия свят ги боготвори и трябва да се съобразява с тях  :blink:  :kick:



#3 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1,095 Мнения:
Contributor

Публикувано 23 September 2013 - 22:12

така си е - абсолютна идиотщина. Досега не ми беше правило впечатление, щото трафика нормално слаб. Ама снощи се регна някакъв нашенец от района на Ботевград през мобилен и постна статия - после я лайква във фейса и гугъл - а явно е активен в някоя група, щото изведнъж налазиха 360 гости - първо реших че е китайска атака, ама с бързи IP проверки видях че са си нашенци -от цяла България. А и вероятно имаше много с IPhone, щото по едно време погледнах в сървъра и ми се изцъкли погледа - стотици редове с грешки - от посочената в темата. Порових сега ми остана време и ми се изясни картинката.

Наглост си е - затуй вече рисувам марсианци :yahoo:



#4 Tishu

Tishu

    Darkness inside me ..

  • Собственици
  • PipPipPip
  • 2,307 Мнения:
  • IPB версия:3.1
  • Форум URL
  • Град:Раднево/Габрово
Contributor

Публикувано 24 September 2013 - 08:30

Ми .... по един iRqn да си вземем и да рисуваме и ние :D



#5 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Contributor

Публикувано 24 September 2013 - 14:43

Анатема на Епъл! :)

Нали скоро излезна новата им айос7.. и всеки с радост ъпдейтва.. След ъпдейта се оказва, че има софтуерна забрана за ползване на неоригинални зарядни. Както си си ползвал месеци наред едно зарядно купено за 10 лв, в един момент ти казва, че не е епъл сертифициран и спира да работи след ъпдейта на ос-та. :Д




0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни