Към съдържанието

  •  

IP.Content лично мнение


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 GetOut

GetOut

    Нов

  • Потребители
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 24 March 2013 - 16:49

Моето лично мнение е,че с IP.Content може да направиш всичко нужно във един сайт.. Poznai вчера ми го сложи, настрои, обясни и ми стана доста интересно. Гадното е че не можеш да пишеш ООП код директно във страниците ама това ще го разнищя :)

Вашите мнения за IP.Content какви са ? ;D

#2 jair

jair

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 126 Мнения:

Публикувано 25 March 2013 - 14:23

Моите са любов/омраза :)

Наистина е безкрайно мощна система, ама зле документирана. Във форумите няма достатъчно критична маса да намериш отговор дори на елементарен въпрос. Но иначе, ако не се притесняваш много от разни дребни неизгладени ръбчета и имаш стандартни изисквания всичко е 6. Имам огромни идеи за развитие на сайта ми и повечето минават през IP.Content.

#3 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Contributor

Публикувано 25 March 2013 - 14:57

споделяйте си идеите и желанията за ip.content
може пък някой да е минал вече през това

#4 jair

jair

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 126 Мнения:

Публикувано 25 March 2013 - 15:30

Със сигурност, но това е нещо, с което ще се занимавам следващия месец...но например.

Имам си нормалната база данни с articles, да речем пиша статии за реал мадрид, ювентус и т.н. Много от информацията в тия статии ще се повтаря, примерно искам всяка статия на реал мадрид да завършва със снимка на отбора и текущия състав. Идеята ми е да се направи втора база, от която articles да дърпа информацията и чрез падащо меню докато пиша статията да си избирам за кой отбор искам повтарящата информация. Стана ли ясно?

едно от възможните полета на базата в content e database relationship...но май може да се направи само за единично поле, т.е. не мога да избера Реал Мадрид от падащото меню и да ми въведе снимката и състава, а може да ми въведе само текста "Реал Мадрид". И така, има май някви опции за това нещо, но не съм го ръчкал в дълбочина както трябва.

#5 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Contributor

Публикувано 25 March 2013 - 15:47

освен за database relationship не се сещам да може по друг начин.
питал ли си в официалния форум? има някои момчета, които обичат да си ръчкат в ip.content и дават някои интересни решения.

#6 jair

jair

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 126 Мнения:

Публикувано 25 March 2013 - 16:15

Да, ще питам, но като се задълбая по-дълбоко...
http://community.inv...-records-field/
ей това може да свърши работа май

#7 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3,444 Мнения:
Contributor

Публикувано 25 March 2013 - 17:22

Аз лично не го харесвам. Най-вече защото е направен излишно сложно. Интеграцията му с основния форум много жестоко куца... Има един куп бъгове и недомислици.

#8 GetOut

GetOut

    Нов

  • Потребители
  • Pip
  • 29 Мнения:

Публикувано 26 March 2013 - 23:33

Как така куца? Какво му куца в интеграцията

#9 dandio

dandio

    Потребител

  • Потребители
  • PipPip
  • 51 Мнения:

Публикувано 25 June 2013 - 18:48

Все още ли куцат нещата :) :)

Шегата настрана, обмислям дали да го сложа, но тези проблеми с интеграцията във форума не ми звучат добре

#10 jair

jair

    Напреднал

  • VIP
  • PipPipPip
  • 126 Мнения:

Публикувано 25 June 2013 - 22:42

Не знам и аз какво се има предвид под куца интеграцията с форума. Аз си имам блокове, пускане автоматично на теми като има новина, синхронизирани коментари между форума и статиите...като цяло си работи. Друг е въпроса, че ако искаш да направиш нещо различно от стандарните темплейти няма да е с лекотата на уърдпрес и си иска да знаеш цсс и хтмл най-малкото.

#11 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3,444 Мнения:
Contributor

Публикувано 27 June 2013 - 13:29

Някой знае ли дали има начин или мод да се добавя pages най-долу на всеки раздел в Content . Сега примерно показва последните 10 статии, а до останалите няма никакъв достъп. Бахти простотията!

#12 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1,095 Мнения:
Contributor

Публикувано 27 June 2013 - 14:26

Броя на показваните статии се задава от Frontpage Manager
В същия manager си включи Support pagination и най-долу ще имаш преход към следваща страница. :)

#13 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3,444 Мнения:
Contributor

Публикувано 27 June 2013 - 15:14

Мерси :)

#14 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1,095 Мнения:
Contributor

Публикувано 10 August 2013 - 16:35

Смях в залата - оказва се че някой е забравил една картинка за същия този бутон /Следваща или Предишна/ - в нито един от скиновете си не я намирам, а се оказва че се прави заявка за зареждане и отговорът е bad request /грешка 404/ - не се визуализира тая грешка в страницата - защото все пак надписа излиза и работи като бутон... /при тестове я залових/
Липсва картинката topic_button_right.png - трябва да е в основната папка на style_image/вашият скин.
Там има картинка topic_button.png - сваляте я на рс, допълвате с rename името и я качвате обратно... И всичко е ОК - бутона "Следваща" вече е бутон, а не само надпис - а и грешната заявка вече я няма. :)

#15 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Contributor

Публикувано 05 March 2015 - 17:23

Как е, няма ли новобранци в ip.content? :) Не го ли ползвате. Някой нещо да пита? :) Хем да отговаряме, хем да се подсещаме за възможности, които не сме използвали...



#16 D-rA

D-rA

    Луд умора няма

  • Админи
  • PipPipPip
  • 1,095 Мнения:
Contributor

Публикувано 05 March 2015 - 17:42

А ти тества ли Pages от 4.0 :ad:



#17 poznai

poznai

    IP.Board user

  • VIP
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
Contributor

Публикувано 06 March 2015 - 12:01

Не съм още, понеже нямам още реален интерес. Трябва да мине малко време..



#18 Beatfan

Beatfan

    Invisionizer

  • Админи
  • PipPipPip
  • 3,444 Мнения:
Contributor

Публикувано 06 March 2015 - 21:11

Жалко, че няма да мога да видя и чуя как ще псуваш като каруцар след като решиш да го пробваш :)




0 Потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни